Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLALI ARICILARIN KONAKLAMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ
MUĞLALI ARICILARIN KONAKLAMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ

            Muğla Genelinde bulunan 11 Bin 500 arı konaklama noktasında 1 Milyon 800 Bin olan kovan kapasitesi, 2 Milyon 550 Bin’e çıkarıldı.
            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre; Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, “Muğla İli Arı Konaklama Noktalarının Sayılaştırılması Projesi” tamamlandı.
            Muğla Valisi Amir Çiçek, Vali Yardımcısı Kamil Köten, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve  Gıda Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürü Nazif Ekici’ninde katıldığı sertifika töreninde söz alan Vali Çiçek; “Bu proje ile sadece Muğla’ya değil tüm Türkiye’ye önemli ölçüde bir katkıda bulunduk. Konaklama sorununu çözecek önemli bir proje hayata geçirildi. Projenin sürdürülebilir olması için ilgili kurumlar ortak akıl yürüterek ve istişare yaparak çalışmalarına devam etmeli. Tespit edilen konaklama yerlerinin korunması için işbirliği yapılması olmazsa olmaz. 2023’e doğru ilerleyen güçlü Türkiye çalışacak, üretecek ve ekonomisi güçlü olacak. Maliyeti çok düşük olan bu proje ile milyonlar kazanıldı. Akılcı, ortak akıl ve kolektif hareketle bu başarı sağlandı” dedi.
            Proje hakkında bilgi veren İl Müdür Yardımcısı ve Proje Sorumlusu Enver Aydın da, “Daha önce hiçbir yerde yapılmayan bir çalışma başlatarak, ilimiz genelinde bugüne kadar toplam 11 bin 500 arı konaklama noktasını arazide tek tek gezerek koordinatları, arazi mülkiyet durumu, mevcut kullanıcısı ve konaklama kapasitesi gibi bilgileri çıkarılarak “ arikonaklama.org  “ ulaşım adresi ile oluşturduğumuz web tabanlı sistemde haritalandırdık.  Daha önce 1 milyon 800 bin civarında olan Muğla geneli konaklama kapasitesinin yaklaşık 2 milyon 550 bin kovan kapasitesine ulaştı.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MUĞLALI ARICILARIN KONAKLAMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ
tarih Tarih: 07.11.2015, 00:11 okunma Okunma: 882
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales