Marmaris Bülten
MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE ANKET - MARMARİS’İN BAŞARISININ NEDENİ? ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLALI 38 KADIN DAHA İŞ DÜNYASINA HAZIR
MUĞLALI 38 KADIN DAHA İŞ DÜNYASINA HAZIR

MUĞLALI 38 KADIN DAHA İŞ DÜNYASINA HAZIR
            KOSGEB, İŞKUR ve MUTSO işbirliğiyle gerçekleştirilen Girişimcilik Eğitimleri sonunda  38 Kadın Girişimci Adayı daha girişimci sertifikalarını aldı.
            Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (MUTSO) verilen bilgiye göre; MUTSO ev sahipliğinde, 2-5 Eylül’de ilk etap, 9-12 Eylül’de ikinci etap olarak gerçekleştirilen ve Dr. Aslı Karataş tarafından verilen eğitimlere, 38 kadın girişimci adayı katıldı. S.S Yerkesik Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Ören’in öncülüğünde daha çok kırsalda yaşayan kadınların katılım sağladığı eğitimler oldukça verimli olarak tamamlandı. Kadın girişimci adaylarına, ana eğitim programının dışında, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde, Uzman Tuğba Baki tarafından Finansal Okur Yazarlık Eğitimi de verildi.
            ,  CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan’ın da konuk olduğu önceki gün (12 Eylül 2019), yapılan sertifika töreninde MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ErcanKOSGEB İl Müdürü Gökhan Akaydın, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu, İŞKUR İl Müdür Vekili Ferda Güley Ceylan ve Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İl İcra Komitesi Başkanı Mehtap Şeniz Çahan hazır bulundu.

            Söz alan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan piyasada iş arayan değil, iş kuran ve istihdam yaratan bireyler yetiştirmenin gerekliliğine dikkat çekerek,”Bizler; Muğla ili oda ve borsaları olarak ilimiz ekonomisinin geliştirilip, yaşayanların refah seviyesinin yükseltilmesi için gönüllü olarak çalışan kişileriz. Bu çalışmaları yürütürken kamu, özel sektör ve üniversite işbirliğini önemsediğimiz gibi, hazırladığımız ulusal ve uluslararası projelerle ilimiz ekonomisine ve sosyal yaşamına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu katkıların başını da, girişimciliği özendirici çalışmalar oluşturuyor. Bu doğrultuda ilimize yeni girişimcilerin kazandırılmasını önemsiyoruz ve bugün siz değerli kadın girişimci adaylarının bu eğitimleri almaları son derece önem arz etmektedir. Amacımız kadın girişimci sayısını çok daha yukarılara çıkarmak. Girişimcilik, günümüz ekonomik şartları göz önünde bulundurulduğunda, ekonomik büyüme ve kalkınmanın küresel rekabet ortamında ayakta kalmanın, yeniliklerin ve istihdam yaratma gücü ile ülke ekonomisinin gelişmesinin temel dayanaklarından biridir. Girişimcilik sadece ekonomiye değil, ülke vizyonuna, toplumun geleceğe bakışına da katkı sağlayan bir husustur. Piyasada iş arayan değil, iş kuran ve istihdam yaratan bireyler yetiştirmek gerekliliği, ülkemiz için olduğu kadar ilimiz için de geçerlidir. Girişimcilik ruhunu canlandırmak, altyapıyı sağlamak, eğitim anlamında yol haritamızı belirlemek, her şeyden önce gençlerimizi girişimciliğe özendirmek ve destek olmak adına üzerimize düşen sorumlulukları biliyor ve yerine getirmeyi görev ediniyoruz.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLALI 38 KADIN DAHA İŞ DÜNYASINA HAZIR
tarih Tarih: 14.09.2019, 00:59 okunma Okunma: 4916
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales