Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA'DA DON BEKLENTİSİ SU SAYAÇLARINA DİKKAT
MUĞLA'DA DON BEKLENTİSİ SU SAYAÇLARINA DİKKAT

          Muğla Metoroloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre il genelinde Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri don beklendiği bildirildi. Perşembe günü hava sıcaklığının (-7) dereceye kadar düşmesi bekleniyor.
        Muğla Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki Çarşamba Perşembe ve Cuma günü il genelinde don olayı yaşanabileceğine dikkat çekerek, donan su sayaçlarına sıcak su dökmenin yanlış olacağını, bunun yerine  su sayaçlarının ısı yalıtımlı malzeme ile kaplanması gerektiğini duyurdu.

            MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte yaşanabilecek don olayları nedeniyle bugün verdiği bilgide, “Su sayaçlarının donmaması için vatandaşlarımızın sayaçlarını ısı yalıtımlı muhafaza etmeleri gerekiyor” dedi. Bu hafta don olayının yaşanabileceğini dikkat çeken Yaşar, “Çarşamba, perşembe ve cuma günleri il genelinde hava sıcaklıklarının düşeceğini meteorolojiden öğrendik. Su sayaçlarında yaşanabilecek olası bir don olayında sayaçların korunması ve bakımı vatandaşlarımızın görevidir. Abone sahiplerinin mağdur duruma düşmemeleri için çok soğuk havalarda sayaçların bulunduğu yerleri ısıya yalıtımlı malzemelerle (Talaş, Saman, Çuval, Battaniye, Ahşap, sayaçlar ve özel hazırlanmış köpük malzemeler ) muhafaza etmeleri gereklidir. Sayaçta, bağlantı yerlerinde veya vanalarda su sızıntı olması halinde derhal MUSKİ’ ye bildirerek arızanın giderilmesini sağlanmalıdır.” dedi.
            Vatandaşların su sayaçlarının donması konusunda doğru bildiği birçok konunun yanlış olduğunu belirten Yaşar, “Bunların başında donan su sayacına sıcak su dökülmesi geliyor. Donan su sayaçlarına sıcak su dökmek veya ateş tutmak, sayaca sert bir cisimle vurmak doğru değildir. Bu uygulamayı yapmak, çeşmelerin ve boruların patlayıp daha büyük maddi hasarların oluşmasına neden olur. Donan su sayaçlarına hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Vatandaşlar bu durumda 444 48 01 nolu çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirler” dedi.
            Muğla Metoroloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre il genelinde çarşamba, perşembe ve cuma günleri don beklendiği bildirildi. Perşembe günü hava sıcaklığının (-7) dereceye kadar düşmesi bekleniyor. AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA'DA DON BEKLENTİSİ SU SAYAÇLARINA DİKKAT
tarih Tarih: 05.01.2015, 17:11 okunma Okunma: 945
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales