Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA YENİ YILA TOPLU TAŞIMA ZAMMI İLE GİRECEK
MUĞLA YENİ YILA TOPLU TAŞIMA ZAMMI İLE GİRECEK

                Muğla ili genelinde toplu taşıma yapan belediye otobüsleri ve belediye denetimli halk otobüsleri, 1 Ocak 2018’den itibaren yüzde 12.5 zamlı ücret alacak.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre; artan akaryakıt, sigorta, işçilik, muayene gibi taşıma giderlerinde yaşanan yoğun zamları gerekçe gösteren,  taşımacılık yapan Özel Halk Otobüsleri ve Oda Başkanlıkları maliyetleri karşılayamadıkları gerekçesiyle, Muğla İli Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’ne yaptıkları zam taleplerine, UKOME’den fiyat güncellemesi adı altında, taşıma ücretlerine 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 12.5 zam kararı çıktı.
                UKOME’nin 27 Aralık’ta yapılan toplantısında, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve belediye denetimindeki özel toplu taşıma araçlarında geçerli olan ücret tarifesi yeniden düzenlenerek, mevcut ücret tarifelerinde %12,5 oranında artış yapıldı.  Açıklanan ve 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak tarifeye göre; Muğla İl genelinde uygulanan şehiriçi en kısa mesafe olan 0 -10 Km. arası ücret tarifelerinden 1.65 TL olan indirimli ücret tarifesi; 1.85 TL’ye,  2,20 TL olan sivil ücret tarifesi de  2,45 TL’ye yükseltildi.
TAKSİ ÜCRETLERİNE  ZAM YOK
                Aynı toplantıda ticari taksiler için alınan karar açıklamasında ise Muğla ilinde faaliyet göstermekte olan Ticari Taksilerin 2018 yılında uygulayacakları fiyat tarifelerine zam yapılmaması yönünde karar alınmıştır. Muğla ili genelinde bulunan Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanlıklarından alınan görüşler ve ülkemiz genelinde uygulanmakta olan taksimetre ücretleri üzerinden yapılan değerlendirme neticesinde, 2018 Yılı Taksimetre tarifelerinin 2017 yılında belirlendiği şekli ile aynen uygulanmasına ve 03.09.2013 tarih ve 28754 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Taksimetre Muayene Yönetmeliği kapsamında taksimetrelerde kullanılan hesaplama değerlerini ihtiva edecek şekilde belirlenmesine karar verilmiştir.“ denildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA YENİ YILA TOPLU TAŞIMA ZAMMI İLE GİRECEK
tarih Tarih: 30.12.2017, 01:24 okunma Okunma: 2843
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales