Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
VALİ ÇİÇEK İLK ZİYARETİNİ MARMARİS’E YAPTI
VALİ ÇİÇEK İLK ZİYARETİNİ MARMARİS’E YAPTI

            Görevine 29 Eylül’de başlayan yeni Muğla Valisi Amir Çiçek’in, il coğrafyasını yakından tanımak amacıyla başladığı ilçe ziyaretlerinde ilk durağı Marmaris oldu.

            Dün (16 Ekim 2014) gerçekleşen ziyarette;  Vali Çiçek’e İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve bazı daire müdürleri eşlik etti.

            Marmaris Kaymakamlığı önünde Kaymakam Celalettin Yüksel ve ilçedeki daire müdürleri tarafından karşılanan Vali Çiçek; kaymakamlık makamında yaptığı açıklamada devletin öncelikle vatandaş için var olduğuna dikkat çekerek; “Hep söylenir Marmaris güzeldir. Ama bir yeri güzelleştiren sadece o yerin coğrafyası değil orada yaşayan insanlardır. Vatandaş odaklı hizmeti insan sevgisiyle birleştirerek çalışmalıyız. Devlet vatandaş için vardır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Etkili hizmet için, belediyelerimizle, kamu kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışmalıyız. Marmaris’in turizme ve ekonomiye katkısını hep birlikte arttırabiliriz.” dedi.

            Kaymakamlık ziyaret sonrasında  Marmaris Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Ali Acar ile görüşen Vali Çiçek yaptığı açıklamada;” Muğla’da 1484 km kıyımız var ve kıyılarımızın kirlenmemesi çok önemli. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en güzel kıyıları. Eğer kıyılarımızı kendi haline bırakırsak, bu kez düzensiz bir yapılanma olur. Vatandaşlarımızın belirlenen bir plan dahilinde kıyılarımıza zarar vermeden, doğanın dengesini bozmadan yatırım yapmalarını sağlamalıyız. Muğla kıyıları özel çevre koruma kapsamındadır. Kaliteli bir turizm hizmeti yapmak, hem bugünümüze hem yarınımıza fayda sağlar. Çünkü Marmaris sadece Muğla’ya değil ülke ekonomimize de katkı sağlıyor. İşimizi samimiyetle ve severek yapalım. Ortak akılla hareket etmek için farklı düşünceleri ve görüşleri bir araya getirip doğruları bulmalıyız. Çünkü geleceğimize güzel kıyılar, güzel yerler bırakmamız lazım.” dedi.
            Belediye ziyareti sonrasında ziyaretlerini Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat ve Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cihat Yaycı’yla tamamlayan Vali Çiçek, Marmaris programını meslek odaları başkanları ve resmi daire müdürlerinin katıldığı Polisevi’ndeki toplantıyla tamamladı.

            Toplantıda;  İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı Grup Komutanı Yarbay Mete Çağlar, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, Muğla Esnaf Odaları Birliği ve Marmaris Esnaf Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, Marmaris Şoförler Odası Başkanı İbrahim Tarim, Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi ve Marmaris Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Şencan da hazır bulundu.
            Vali Çiçek burada yaptığı konuşmasında da; “Hepimiz, bulunduğumuz mevkideki rollerimizi ve fonksiyonumuzu biliyoruz. Önemli olan görevlerimizi en iyi şekilde yapabilmek, vatandaşlarımızın mutluluk ve huzur içinde yaşamasını sağlayabilmektir. Bilgilerimizi ve tecrübelerimizi bir araya getirerek daha güzel yarınlara hep birlikte ortak akılla hareket ederek ulaşabiliriz. Marmaris’in sadece ülkemizin değil dünyanın da en güzel şehirlerinden biri. Marmaris bizim yurt dışına açılan kapılarımızdan biri. Marmaris’in potansiyelini kullanalım. Turizm sadece güneş, kum, deniz değildir.  Alternatif turizmi burada canlandırma imkanımız var. Bunun için de araştıralım, geliştirelim, proje haline getirip bir plan dahilinde çalışalım. Özel Çevre Koruma Kurumu turizme aykırı değildir, turizmin lehinedir. İnsanlar Marmaris’in kıyılarına, sahillerine, doğasına ve güzelliğine geliyor. Kıyılarımız sadece bugüne değil geleceğe de lazım. Kıyılarımızın korunması için hepimiz kararlı olmalıyız. Bu gün kazanacağız diye uzun vadede kıyılarımıza zarar vermeyelim. Kıyılarımızı korumak, sadece yerel ve merkezi yönetimin değil hepimizin görevidir. Doğaya yaptığımız kötülük bize daha fazla zarar olarak döner. Yapılacak görevleri sadece yerel ve merkezi yönetimlere bırakmamak gerekir. Hep birlikte bir hizmet gemisine bindik ve amacımız bu gemiyi güvenli bir şekilde limana ulaştırmak. Prosedür, mevzuat, kaynak, bütçe sıkıntıları yaşayabiliriz. Yeter ki hizmet yapalım, bu sorunları hep birlikte çözebiliriz. Güçlü Türkiye için sorumluluğumuz altında olan yeri güçlü kılmak için çabalamalıyız. Yaptığımız her iş artılar getirecek, vizyon ve strateji gerektiren işler olmalıdır.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

VALİ ÇİÇEK İLK ZİYARETİNİ MARMARİS’E YAPTI
tarih Tarih: 18.10.2014, 00:06 okunma Okunma: 1298
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales