Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA ÜZERİNE MAKALELER OKUMAK İSTER MİSİNİZ?
MUĞLA  ÜZERİNE MAKALELER OKUMAK İSTER MİSİNİZ?

                Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nı dördüncüsü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Abbas Çınar’ın derlemesi olan Muğla Üzerine Makaleler kitabı okuyucuyla buluştu.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre;  Başkanlık Binası’nda yapılan kitabın imza gününe Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Menteşe İlçesi Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                Muğla Üzerine Makaleler Kitabı Yazarı Yrd.Doç.Dr. Ali Abbas Çınar, Muğla’nın birçok özelliği ile kültür odağı olduğunu, yerel yönetimlerin desteği ile Muğla’da kültür çalışmalarının yapıldığını bu anlamda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e Muğla’ya yaptığı katkılar ve kitabında kendine verdiği destek için teşekkür etti. Yazar Çınar; “21 senedir Muğla’da yaşıyorum. 2002 yılında Muğla’da Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün desteği ile yayınladığımız kitabın tanıtımında Başkanımızın sözü beni çok etkiledi. “Muğlalı olmak Muğla’da doğmak değildir, Muğla için düşünen, Muğla için ter akıtan, Muğla için bir çivi çakan herkes Muğlalıdır.”demişti. Hepimiz Muğla için çalışıyoruz. Muğla’da kültür çalışmalarına büyük önem veriliyor. Yerel yönetimlerinizin büyük katkıları ile Konakaltı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi, Arasta, Zahire Pazarı, Saburhane, Karabağlar Muğla’nın kültür odakları oldu. Dizi ve sinema filmleri için de Muğlamız plato görevi görüyor. Muğla’da olmaktan ve yaşamaktan mutluyum. Bu kitap çok değerli yazarların makalelerinden oluşan bir eser ve derleyeni benim. Kitapta makaleleri olan bütün yazar arkadaşlara, kitabın basılmasındaki destekleri için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’e teşekkür ediyorum.” dedi.
                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de, “Tarihsel, kültürel, doğal güzellikleri, Karya, Likya Uygarlıkları’nın izleri, Menteşe ve Teke yörelerinin özellikleri ama en önemlisi insan zenginliği ile Muğla örnek bir şehirdir. Muğla’da geniş bir coğrafyaya öbek öbek yayılmış, farklı zenginlikleri ile birbirinden değerli 13 ilçeye sahip olan büyük bir aileyiz. Seydikemer’in bir özelliğini, Bodrum’da yaşayan vatandaşımızın bilmesi, Kavaklıdere’de yaşanan güzel bir olaya, Datçalı hemşerilerimizin sevinebilmesi gerekir. Muğla’da birlikte üretebilmeli, bir bütün olabilmeliyiz. Muğla Üzerine Makaleler kitabında 13 ilçemizi farklı yönleriyle, Muğlamızın tarihini, coğrafyasını, yetiştirdiği sanatçıları, yazarları bu kitapta bir arada bulabiliyoruz. Muğla’yı anlatan bu kitap Muğla’nın genel kültürünü tanımamız açısından da bir kaynak. Kitapta makaleleri bulunan bütün yazarlara, kitabı derleyen ve Muğlalı olan Ali Abbas hocamıza teşekkür ediyor, Muğla Üzerine Makaleler kitabının gelecek nesiller için de Muğla’yı daha yakından tanımaları için bir kaynak kitap olacağına inanıyorum.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA  ÜZERİNE MAKALELER OKUMAK İSTER MİSİNİZ?
tarih Tarih: 06.02.2016, 03:07 okunma Okunma: 893
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales