Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA ÜNİVERSİTESİ’NDE 112 ACİL BÖLÜMÜ AÇILDI
MUĞLA ÜNİVERSİTESİ’NDE 112 ACİL BÖLÜMÜ AÇILDI

                Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne İlk ve Acil Yardım (Paramedik) bölümü açıldı.
                Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği (ATTDER) Muğla İl Başkanı ATT Neslihan Yılmaz ‘ın verdiği bilgiye göre; ATTDER yönetimi Kasım 2013’te Muğla İl Sağlık Müdürü Dr Cihan Tekin  ile yaptıkları toplantıda Muğla’da ilk ve acil yardım (paramedik) bölümünün olmadığını bu bölümün açılması ile ilgili girişimlerde bulunulması gerektiğini ilettiler.
                Açıklamasında çalışmalar sonucunda Fethiye Sağlık Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Paramedik bölümünün 30 öğrenci kapasiteli olarak açıldığına dikkat çeken Yılmaz, " ilimizde yedi tane sağlık meslek lisesi ve bunların altısında Acil Tıp Teknisyenliği bölümü bulunmaktadır. Bu okullarda öğrenim gören öğrenciler bir üst öğrenim olan ilk ve acil yardım (paramedik) bölümünü okumak için il dışına gitmek zorunda kalıyor ve yüksekokullar öncelikli olarak bulundukları ilden gelen başvuruları kabul ettiği için mağdur oluyorlardı. Kendi illerinde bu bölümün açılması onlar için büyük avantaj oldu.
                 Dernek olarak bölümün açılmasında emeği geçen başta Muğla Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Mansur Harmandar  ve İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin olmak üzere, herkese teşekkür ederiz. Muğla ATTDER olarak ilk ve acil yardım (paramedik) bölümü için 2016 - 2017 eğitim öğretim yılında,  her türlü desteği sağlayacağız” dedi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA ÜNİVERSİTESİ’NDE 112 ACİL BÖLÜMÜ AÇILDI
tarih Tarih: 10.09.2016, 12:09 okunma Okunma: 1360
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales