Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA UMKE OLİMPİYAT İKİNCİSİ OLDU
MUĞLA UMKE OLİMPİYAT İKİNCİSİ OLDU

                Bu yıl ilk kez düzenlenen  1. Uluslararası Acil Sağlık Olimpiyatlarında Muğla UMKE Ekibi büyük bir başarı elde ederek olimpiyat ikincisi oldu.
              Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden verilen bilgiye göre; Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği (TAPDER) ve Sağlık Bakanlığı  işbirliği ile 2 - 6 Kasım tarihleri arasında Antalya' nın  Kemer ilçesi Beldibi mevkiinde ilki gerçekleştirilen Acil Sağlık  Olimpiyatına Türkiye, Azerbaycan, Sırbistan, Makedonya ve  Macaristan’dan 26 ayrı 112 Acil Sağlık ve UMKE ekibi, toplam 650 sağlıkçıyla yarıştı.

                112 Acil Sağlık ve UMKE Ekiplerinin bilgi beceri ve deneyimlerinin arttırılması amacıyla düzenlenen olimpiyatta; 3 kişiden oluşan 112 Acil Sağlık Ekibi ve 5 kişiden oluşan UMKE Ekipleri,  hazırlanan senaryo gereği deprem enkazından ve patlama bölgesinden yaralı kurtarma, medikal vakalara müdahale, yaralı taşıma teknikleri ve triaj (hastaların aciliyet durumuna göre değerlendirilmesi)  uygulamalarıyla yarıştılar.
                Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE ) etabında Manisa UMKE Ekibi 1. olurken Muğla UMKE Ekibi 2. ve Burdur UMKE Ekibi de 3. Olarak, ilk olimpiyat derecelerini paylaştılar. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA UMKE OLİMPİYAT İKİNCİSİ OLDU
tarih Tarih: 09.11.2016, 16:25 okunma Okunma: 910
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales