Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA TURİZMİNE SİVİL HAVACILIK ENGELİ
MUĞLA TURİZMİNE SİVİL HAVACILIK ENGELİ

                 Muğla’da turizm sezonunun uzatılması için yurtiçi ve yurtdışından Dalaman Havalimanı’na karşılıklı tarifeli uçak seferlerinin konulması için girişimlerini sürdüren GETOB’a ilk olumsuz yanıt, yurtiçinden geldi.
                Ankara - Dalaman uçuşlarının başlaması için
Muğla Valisi Amir Çiçek ve GETOB yetkilileri,  9 Şubat Pazartesi günü Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ile sorunun çözümü için görüşecekler.
            Türk turizminde son yılların değişmez gündem maddesi, “Turizm sezonu nasıl uzatılır?” a çözüm arayışları devam ederken; Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, bugün (4 Şubat 2015) yaptığı açıklamayla dikkat çekti.
            Ankara - Dalaman karşılıklı yurtiçi uçuşlarının daha başlama noktasında, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün olumsuz yanıtına  takıldığını söyleyen Bülbüloğlu açıklamasında; “Bizler gerek yerel yöneticilerimizle, gerek bürokrasimizin önde gelen kişileriyle ve gerekse; ülkemizin başarılı havayolu firmalarının yetkilileriyle yaptığımız tüm görüşmelerde; paket turla gelen turistlerin oranının bu denli yüksek olmasının getirdiği dezavantajı ortadan kaldırabilmek, turizm sezonunu uzatabilmek, sezon sonunda işletmelerin kapanmasını önleyebilmek, dolayısıyla personelin işten çıkartılmasını engelleyebilmek için mutlak surette yurtiçi ve yurtdışından Dalaman Havalimanına tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasının gerektiğini her fırsatta dile getirmekteyiz.
            Bu bağlamda başta THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Topçu Bey olmak üzere ülkemizin önde gelen Havayolu firmalarının yetkilileriyle bire bir görüşmelerde bulunmaktayız. Bu girişimlerimiz sonucunda PEGASUS Havayollarının İngiltere’nin Manchester ve Gatwick havalimanlarından Dalaman Havalimanı’na tarifeli uçak seferlerine başlayacağını sizlerle ve kamuoyuyla paylaşmıştık.
            Anadolu Jet Bölgesel Uçuşlar Başkanı Sayın İbrahim Doğan’la yaptığımız son görüşmede bölge turizmcilerinin ve yatırımcılarının olduğu kadar, bölgemiz ekonomisinin Dalaman Havalimanına konulacak tarifeli uçak seferlerine ihtiyacı duyduğunu vurguladık.
Kendisi Anadolu Jet olarak Brezilya üretimi Embraer tipi uçaklardan alınacağını, bu uçakların teslim alınmasından sonra Ankara ile Dalaman arasında karşılıklı tarifeli seferlere konulabileceğini ifade etmişti. Basından takip ettiğimiz üzere bu uçakların Türkiye’ye getirildiği ve uçuşlara başladığını öğrenmemizle birlikte Sayın İbrahim Doğan’la tekrar irtibata geçtik ve Ankara ile Dalaman arsındaki tarifeli seferlere ne zaman başlayabileceklerini sorduk. Ancak aldığımız cevap bizi biraz üzdü. Zira Ankara ile Dalaman arasında kış döneminde haftada en az 2 kez, yaz döneminde ise haftada en az 3 kez tarifeli uçuş yapabilmek için resmi talepte bulunduklarını ve münhasırlık istediklerini ancak sivil havacılıktan olumlu bir yanıt alamadıklarını ifade etti.
            Bu gelişme üzerine Muğla Valimiz Sayın Amir Çiçek beyi bilgilendirmek ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün kararını olumlu yöne çekebilmek için desteğini almak üzere 29 Ocak Perşembe günü Sayın Valimizden randevu aldım ve görüşmeye gittik. Sayın Valimizle yaklaşık 1 saat görüştük ve sıkıntımızı aktarıp desteğini istedik. Yurtiçi tarifeli uçak seferlerinin bölgemiz turizmi ve ekonomisi için önemli olduğunu dile getirdik.
Bizleri ilgiyle dinleyen Sayın Valimiz konunun önemine inandığından bizlerle birlikte Sayın Sivil Havacılık Genel Müdürü ile görüşmeye gelebileceğini ifade ettiler. GETOB olarak bu konuda kendisine minnettarız.  Neticede Sayın Valimizin başkanlığında 09 Şubat 2015 Pazartesi günü Sivil Havacılık Genel Müdürü Sayın Bilal EKŞİ ile görüşmeye gidiyoruz. Umarız Sayın Ekşi, Anadolu Jet firmasının Ankara ile Dalaman arasında uçuş yapmasına imkân sağlayacak olan Münhasırlık talebine olumlu bakar. Böylece bizler de Ankara ile Dalaman Havalimanı arasında karşılıklı tarifeli uçak seferlerine kavuşmuş oluruz.
            GETOB olarak turizm sezonunun uzatılmasını sağlayabilmek, işletmelerin sezon bitti denilerek kapanmasını önleyebilmek, bölgemiz turizminin ve ekonomisinin gelişmesine katkı koymak için mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Yurtiçinden ve yurtdışından tarifeli uçak seferlerin başlatılması ve kesintisiz sürdürülmesi bu mücadelenin bir parçasıdır. Bu konuda mücadelemize destek veren herkese teşekkürlerimizi borç bilirim.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/


MUĞLA TURİZMİNE SİVİL HAVACILIK ENGELİ
tarih Tarih: 05.02.2015, 00:59 okunma Okunma: 1108
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales