Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA TARIMSAL ANALİZ LABORATUVARI TÜRKİYE’DE İLK OLACAK
MUĞLA TARIMSAL ANALİZ LABORATUVARI TÜRKİYE’DE İLK OLACAK

            Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türkiye’de bir ilk olacak Tarımsal Amaçlı, Toprak Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı kurulması için protokol imzaladı.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bugün (12 Şubat 2015) verilen bilgiye göre; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mansur Harmandar tarafından imzalanan protokolle, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesi içerisinde Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin  destekleriyle kurulacak ve Türkiye’de bir ilk olacağı belirtilen Tarımsal Amaçlı, Toprak Bitki ve Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı ile Muğla ili genelinde tarımla uğraşan vatandaşların bilimsel verilere dayalı çalışmalarla daha verimli üretim yapması hedefleniyor.

             Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün törende yaptığı konuşmada; “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizle Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Toprak, Bitki, Sulama suyu analizi yapacak laboratuvar için protokol imzaladık.  Bu protokol ile Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız Muğla genelinde tarıma olan desteği doğrultusunda yapacağı çalışmaları bilimsel bir veri tabanında toplayacak . Üretimi daha yüksek seviyeye çıkarmak için ne gibi tedbirler alınması hususunda üniversitemiz ve değerli öğretim üyelerimizle birlikte ortak projeler yapmayı amaçlıyoruz. Muğla, Türkiye geneline bakıldığında turizm kenti olarak bilinen fakat tarım konusunda çok değerlendirilmeyen bir il. Turizmden 6 milyar liralık geliri olan Muğla ilinin, tarımdan, zeytin, zeytincilik, seracılık, narenciye gibi alanları da içine aldığımızda 7 buçuk milyarlık bir üretimi var. Bizim turizmden elde ettiğimiz gelirlerimizden daha fazlasını tarımdan elde ediyoruz. Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte il genelinde tarımı, tarımsal üretimi çağdaş bir şekilde çevreye saygılı ekolojik değerlere uygun şekilde desteklememiz gerekiyor. Türkiye ve Muğla’ya başarıyla hizmet veren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’miz  ile protokol kuralları içerisinde personel ve diğer konularda işbirliği yaparak Muğla’ya birlikte hizmet vereceğiz. Bu çalışma Muğla ekonomisine ve özellikle kırsal kesimde yaşayan tarımla uğraşan hemşerilerimize büyük katkı sağlayacak.” dedi.
              Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar dakonuşmasında; “ Üniversite olarak yerel yönetimlerle ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmaktan yanayız. Örnek olacak bir çalışmaya imza atıyoruz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA TARIMSAL ANALİZ LABORATUVARI TÜRKİYE’DE İLK OLACAK
tarih Tarih: 13.02.2015, 00:22 okunma Okunma: 1185
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales