Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’NIN HER YERİNE ENGELSİZ PLAJ
MUĞLA’NIN HER YERİNE ENGELSİZ PLAJ

                             Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşlarımız için ilki Akyaka’da açılan ücretsiz “Engelsiz Plaj Projesi Milas, Datça, Bodrum, Ortaca ve Dalaman öncelikli olacak şekilde il geneline yayılıyor.
                           Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre;  Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ilki Ula İlçesi Akyaka sahilinde hizmete açılan engelsiz plajın ardından  Milas Ören, Datça Hastane önü ve Bodrum Kumbahçe plajlarında da fiziksel engelli bireylerin denizle buluşmasını sağlayacak yürüyüş platformu, özel şezlonglar, özel soyunma kabinlerini barındıran tesisler ücretsiz olarak engelli vatandaşlara hizmet veriyor.

                Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç “Engelli vatandaşlarımızın da diğer vatandaşlarımız gibi denize girebilmelerini sağlamak için uygulamaya başladığımız bu proje ile kısa sürede oldukça yol katettik. Mayıs ayında Akyaka sahilinde başlattığımız projemizi Haziran ayında Milas Ören, Datça Hastane önü ve Bodrum Kumbahçe plajlarımızda, Temmuz ayında da Ortaca Sarıgerme SARÇED sahili ve Dalaman Sarsala plajında hayata geçirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Muğla genelinde projemize uygun sahillerimizde engelsiz plaj çalışmalarımıza devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve sosyal yaşama daha kolay adapte olmalarını sağlamak için özveriyle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.
                Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de; “Büyükşehir Belediyesi olarak engelli bireye sahip ailelerimiz ve engelli vatandaşlarımız için sosyal hayatı, yaşam alanlarını, ulaşım araçlarını, plajları kullanılabilir hale getirerek onların sosyal hayata katılmalarını sağlıyoruz. Kısa mola hizmetimizle de engelli ailelerimize özel hayatları için zaman yaratıyoruz. Muğla genelinde bugüne kadar toplam 6 sahili engelli vatandaşlarımızın da kullanabileceği hale getirdik.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA’NIN HER YERİNE ENGELSİZ PLAJ
tarih Tarih: 02.08.2016, 12:38 okunma Okunma: 1665
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales