Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’NIN LAVANTASI SEYDİKEMER’DE YETİŞİYOR
MUĞLA’NIN LAVANTASI SEYDİKEMER’DE YETİŞİYOR

                Muğla’nın  Seydikemer ilçesinde üretimde çeşitliği artırmak, ülke üretimine daha fazla katkıda bulunabilmek için Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken ve Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş’ün girişimiyle, lavanta üretimi başlatıldı.
                Lavanta üretimine ilk başlayan üreticiler Çaltıözü Mahallesinden Bayram Şaşmaz ve Boğalar Mahallesinden Erol Siper oldu. İlk ürününü hasat eden Şaşmaz;” İlçemiz Seydikemer’ de üretim çeşitliliğini arttırmayı hedefleyen, Tarımla geçimlerini sağlayan çiftçiler için çeşitli projeler üreten ve üretmeye devam edeceğine inandığım Seydikemer Kaymakamı Muammer Kökene sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu sene 1060 kök lavantayı bahçemize ve ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız, hedefimiz seneye 8 bin kök lavanta üreterek daha fazla kazanmak.” dedi.
                Erol Siper de, “Bu sene 3500 kök lavanta dikerek yayla mahalleleri arasında bir ilki gerçekleştiriyorum. hedefim seneye daha fazla dikim yaparak daha fazla kazanmak. Bu sene dikim zamanın geçmesinden dolayı birçok çiftçi dikim yapamadı. Seneye benimle birlikte mahallem ve ilçemde lavanta dikimde hızlı bir artış olacak. Buda çiftçiler, ilçemiz ve ülkemiz için önemli bir gelişme olacaktır. Genç bir çiftçi olarak yeni ürünler dikmeyi hedefliyorum. “ dedi. AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA’NIN LAVANTASI SEYDİKEMER’DE YETİŞİYOR
tarih Tarih: 01.04.2016, 02:01 okunma Okunma: 688
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales