Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’NIN KIŞ RENKLERİ DATÇA BADEM ÇİÇEKLERİ OLDU
MUĞLA’NIN KIŞ RENKLERİ DATÇA BADEM ÇİÇEKLERİ OLDU

            Muğla, bademleriyle ünlü turistik ilçesi Datça’da ilk kez düzenlenen, “Datça Badem Çiçeği Festivali” ile  kış mevsiminde baharı karşıladı.
            MUTSO’dan verilen bilgiye göre; dün (16 Şubat 2018)  başlayan ve 3 gün devam edecek olan Datça Badem Çiçeği Festivali, turizm sezonu öncesi Datça’yı doya doya gezmek, doğayla bütünleşmek ve yöreye has lezzetleri tatmak  isteyenlere fırsat yaratıyor.
            CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban, Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş’un da katıldığı açılış törenine Datçalılar büyük ilgi gösterdi.

            Festivalin ilk gününde, Cumhuriyet  Meydanında kurulan panayır alanında, badem ürünleri ve yöresel yemeklerin sunumu, doğal üretim workshoplarından Datça'da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlerin sunumu ve  yöreye özel dans gösterilerinden oluşan müzik dinletileri gerçekleştirildi.

            Festivalin ana destekçisi MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş yaptığı açılış konuşmasında; “Birincisini gerçekleştirdiğimiz Datça Badem Çiçeği Festivalimizin bugün ilk günü ve ciddi bir ilgi vatandaşlarımızın yoğun bir katılımı söz konusu. Festival boyunca katılımın 20 bin kişiyi bulacağını tahmin ediyoruz. Datça’nın Badem Çiçeği Festivali tabi ki bademle özdeşleşen, Datça için önemli bir isim ama sadece bademle ilgili değil bugün stantlarımız da yöresel ürünlerimizin de tanıtıldığı ve köylülerimizin Datça’da yaşayanlarımızın ürettiği ürünlerde gelen ziyaretçilerimizin beğenisine sunulmuş durumda. Gerçekten Datça ürünleriyle, doğasıyla Türkiye’de ayrı bir bölge ayrı bir güzellik.Festivalimizin birincisi bu şekilde olduktan sonra önümüzdeki yıllarda da bu festivalin Türkiye’deki festivaller içerisinde en etkili, en marka olan festival olacağını düşünüyorum.” dedi.
            Datça Belediyesi ev sahipliğinde Muğla Ticaret ve Sanayi Odası desteğiyle düzenlenen Datça Badem Çiçeği Festivali 18 Şubat Pazar günü yapılacak etkinliklerle son bulacak. 
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA’NIN KIŞ RENKLERİ DATÇA BADEM ÇİÇEKLERİ OLDU
tarih Tarih: 17.02.2018, 02:31 okunma Okunma: 682
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales