Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA MHP:”HOCALI KATLİAMI İNSANLIK SUÇUDUR!”
MUĞLA MHP:”HOCALI KATLİAMI İNSANLIK SUÇUDUR!”

                MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz;  26 yıl önce, Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992’de Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayının yıl dönümünde, yaptığı yazılı açıklamayla, katliamı yapanlardan hesap sorulmasını istedi.
                Başkan Korkmaz açıklamasında; “ Bundan 26 yıl önce 26 Şubat günü Azerbaycan’ın Karabağ bölgesine bağlı Hocalı kentine Rusya’nın desteği ile giren Ermeni eşkıyaları, toplar, tanklar ve zırhlı araçlarla saldırarak bir insanlık sucu olan Türk katliamını gerçekleştirdiler. Bu saldırılarda 613 Türk katledildi. Bunlardan 106 tanesi kadın, 83’ü çocuktu. 1275 Hocalı insanı esir alındı. 150 Hocalı’dan bugüne kadar haber alınamadı. İnsanlık tarihine bir kara leke olarak geçen bu olay hiçbir zaman unutulmayacaktır.
                Burada katledilenler, soykırıma uğrayanlar Türk’tür. Ne acıdır ki, sokaklara “Hepimiz Ermeniyiz” diye çıkanlar, Bu günlerde AFRİN’e de girilmesin diyenler, Ermeni’dir, Rus’dur Bölücü teröristlerdir. Türk milletine hakaret etmektedirler! Ermeni eşkıyalarına destek vermekte, onları cesaretlendirmektedirler. Bugün kardeş can Azerbaycan’ın topraklarının yüzde 20’si halen Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu işgalin bitmesi ve Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarına kavuşmasını istiyoruz. Ortada böyle bir işgal varken, Zülüm varken Ortada işlenmiş bir insanlık sucu vardır ve bu sucu işleyenlerden de hesap sorulmalıdır.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA MHP:”HOCALI KATLİAMI İNSANLIK SUÇUDUR!”
tarih Tarih: 27.02.2018, 00:28 okunma Okunma: 625
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales