Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA MARMARİS'TE BİR ZAM DA TOPLU TAŞIMAYA
 MUĞLA MARMARİS'TE BİR ZAM DA TOPLU TAŞIMAYA

                  Marmarisliler’e gerçek anlamda yeni yıl sürprizi olan ekmek zammından sonra bir zamda şehiriçi toplu taşıma araçlarına geliyor. 
                Marmaris’te 1TL olan ekmek fiyatı, 1 Ocak’tan itibaren 1,25 TL olmuştu. Şuan için Kentkart ile 2 TL olan şehir içi en düşük ulaşım bedeli, 15 Ocak’tan itibaren yüzde 10 zamlı olarak, 2,20 TL olacak.
                Muğla Büyükşehir Belediyesinden verilen bilgide;”Bölgedeki gazetelerde, yakıt, sigorta, bakım, asgari ücret ve benzeri maliyet unsurları nedeniyle şoförler odaları ve kooperatiflerin toplu taşıma araç biniş ücretlerine zam yapılmasına yönelik zam talepleri ile ilgili haberler yer almıştı.
                Fiyat güncellemesinin en son 2015 yılı başında yapıldığını belirten Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; toplu taşıma araç biniş ücretlerinin en son 2015 yılı başında güncellendiği, yaklaşık iki yıldır herhangi bir fiyatlandırma yapılmadığı ancak, özellikle 2015 yılı 4. Çeyreği ile 2016 yılı 4. Çeyreği arasındaki geçen zaman diliminde akaryakıtta %19, sigorta bedelinde %27, Bakım ve parça fiyatlarında %25, şoför ücretlerinde %37’ye varan oranlarda artış olduğunun görüldüğü belirtildi. 
                Ücret tarifesi belirleme görevinin (UKOME) Ulaşım Koordinasyon Kurulu yetkisinde olduğu belirtilerek; esnaflarımızın yakıt, sigorta, bakım, işçilik gibi maliyetlerin artması yönündeki beyanlarının doğru olduğunu ancak, hatların taşıdığı yolcu başı ve kilometre bazlı maliyetlerin her hatta ayrı ayrı olduğunu, bu nedenle zam taleplerinin sadece girdi artış oranı üzerinden hesaplanmasının doğru olmayacağını, araçları kullanan vatandaşlarımızın da düşünülerek, esnaftan gelen yüzde 20- yüzde 30 arasındaki zam taleplerinin hat ve kilometre bazlı maliyet hesaplarına göre değerlendirilerek UKOME Kuruluna sunulmuş olup, UKOME kurulunca alınan kararla 2017 yılında Elektronik Kartlı Biniş ücretleri yüzde 10 oranında artırılmıştır.
                0-10 KM. arası hatlarda 1.50 Krş. olan öğrenci 1.65 Krş. , 2 .00 Tl. olan tam ücret ise 2,20 krş. olmuştur. Diğer mesafe  ücretleri www.Muğla.Bel.Tr adresinde yayınlanmış olup, yeni fiyatlar 15 Ocak 2017 tarihi itibariyle geçerli olacaktır.” denildi.  AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

 MUĞLA MARMARİS'TE BİR ZAM DA TOPLU TAŞIMAYA
tarih Tarih: 06.01.2017, 08:18 okunma Okunma: 1963
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales