Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA KIŞ TURİZMİNE DALYAN KEFALİ DESTEĞİ
MUĞLA KIŞ TURİZMİNE DALYAN KEFALİ DESTEĞİ

            Muğla'da kış turizmini hareketlendirmek ve turizmi 12 aya yaymak amacıyla Ortaca Belediyesi, Dalyan Tanıtım, DALKO ve MUTSO işbirliğiyle, bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Dalyan Kefal Balığı Festivali’ vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

            MUTSO’dan verilen bilgiye göre; Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği (Dalyan Tanıtım), Ortaca Belediyesi, Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) işbirliğiyle, geçen Pazar (17 Aralık 2017) düzenlenen  festivalde, Dalyan Kanalı ve İztuzu sahilinde kefal balığı avı yarışması yapıldı. Festivale katılan vatandaşlara yaklaşık 2 ton ekmek arası ücretsiz kefal balığı dağıtıldı. Festivalin son bölümünde Grup Zakkum sahneye çıktı.
            Festivalde konuşan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, bölge tanıtımlarının sadece devlet ve yerel yönetimlerle değil, sivil toplum örgütleriyle de yapılması gerektiğini söyledi.


            MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş da verdiği bilgide; festival kapsamında kış turizmini hareketlendirmeyi hedeflediklerine dikkat çekerek; “Bugün festivalin 2’ncisini  düzenliyoruz. Gerçekten geçen yıla oranla katılımda çok iyi, organizasyonda çok daha kaliteli bir hale gelmiş. Eksiklerimizi görüp bu yıl daha iyi bir organizasyon gerçekleştirmişiz. Kefal  balığı Dalyan için önemli bir tarım ürün. Dalyan her zaman turizmi ile anılırken böyle bir tarım ürününe sahip olduğunu çoğu insan bile farkında değil. Bu etkinlikle Dalyan kefal tüm Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtılma şansına sahip olacak. Türkiye’nin en kaliteli kefalini ve en büyük su ürünleri kooperatifinin üretimiyle burada sizlerle buluşturmuş olmak çok önemli. Tabi bu arada işte alternatif turizm kapsamında da burada gördüğünüz gibi binlerce kişi bugün Dalyan’da. Bu etkinlikleri Dalyan’da 6 - 7 etkinliğe çıkarmış durumdayız. Çünkü bu etkinlikler, hep ölü sezonda normal turizm sezonu dışında yapılan etkinlikler. Bu yüzden bu etkinlikleri çok önemsiyoruz.” dedi.
            Festivalin esnafa ciddi oranda katkı sağladığını söyleyen Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı da, “Dalyan'daki su ürünlerinin yüzde 90’ı kefal. Bölgemizde bu ürünümüzü artık ihracata gönderiyoruz. Günlük 15 bin tona kadar Hatay’dan Mısır ve Suriye’ye kadar gönderebiliyoruz. Biz bu ürünümüzün daha iyi tanıtılıp bilinmesini istiyoruz” dedi.  
            Festival kapsamında düzenlenen yarışmada en büyük balığı yakalayan Ömer Ekiz birinci, Ahmet Oklu ikinci, İsa Oklu ise üçüncü oldu. Dereceye giren Yarışmacıların ödülleri, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, tarafından verildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA KIŞ TURİZMİNE DALYAN KEFALİ DESTEĞİ
tarih Tarih: 21.12.2017, 00:04 okunma Okunma: 1086
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales