Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA İLÇELERİNDE EVDE HASTA BAKIM HİZMETİ YAYGINLAŞIYOR
MUĞLA İLÇELERİNDE EVDE HASTA BAKIM HİZMETİ YAYGINLAŞIYOR

            Yaşlı, kimsesiz, yatağa bağımlı, engelli, yoksul ve bakıma muhtaç vatandaşları muhtarlar tespit ediyor, Muğla Büyükşehir Belediyesi de evde bakım hizmeti götürüyor. Hizmet, Muğla’ya bağlı 13 ilçede de yaygınlaştırılacak.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayında Menteşe ve Ula ilçelerinde başlattığı “Yaşlı, kimsesiz, yatağa bağımlı, engelli, yoksul ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde tıbbi bakım, bakıcı eğitimi, kişisel hijyen, tıbbi ve diğer ihtiyaçlarının tespiti ve karşılanması bakım hizmetleri” ne;  Fethiye, Seydikemer, Ortaca ve Milas ilçeleri de eklendi.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; evde bakım hizmeti için Fethiye ve Seydikemer ilçeleri için 2 hemşire 1 berber, Ortaca’da 1 hemşire, 1 sağlık memuru, 1 berber, Milas’ta Milas Belediyesi’nde görev yapmakta olan bir doktor ve 2 hemşireye ilaveten 2 hemşire ve 1 şoför göreve başladı.

            Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç evde bakım hizmetlerinin diğer ilçelerde de yaygınlaştırılacağına dikkat çekerek;  “Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde diğer sağlık kuruluşlarıyla işbirliği içinde, evde bakım hizmetini 16 Temmuz tarihinde Menteşe ilçemizde başlatmıştık. Bugüne kadar özellikle Menteşe ve Ula’da 755 haneye hizmet verdik. Fethiye, Seydikemer, Ortaca ve Milas ilçelerimizde de 4 hemşire, 1 sağlık memuru, 2 berber ve 3 yeni araç ile aynı hizmeti başlattık. Bu ilçelerimizde muhtarlarımızla birlikte yapılan tespitler devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla başlattığımız bu hizmetimizle kimsesiz, yoksul, engelli ve yatağa bağımlı vatandaşlarımıza ulaşmış olacağız, aynı zamanda onlara yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA İLÇELERİNDE EVDE HASTA BAKIM HİZMETİ YAYGINLAŞIYOR
tarih Tarih: 19.11.2014, 23:29 okunma Okunma: 2090
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales