Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİMİ 11 KİŞİ OLDU
MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİMİ 11 KİŞİ OLDU

                 Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin gerçekleştirilen genel kurulunda mevcut  Başkan Süleyman Akbulut ikinci kez göreve seçildi. Genel kurulda Türkiye’de örnek bir ilk yaşanarak, yapılan tüzük değişikliğiyle, 7 kişilik yönetim kurulu üye sayısı 11’e yükseltildi.
                Cumartesi günü (5 Mayıs 2018) Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclis Salonunda gerçekleştirilen Muğla Gazeteciler Cemiyeti ( MGC) Genel Kurulunda Divan Başkanlığını Coşkun Efendioğlu , divan üyeliğini de Kenan Gürbüz, Abdulkadir Sevindik ve Tülay Sükun  yaptı.

                MGC üyesi olan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Başdanışmanı Gazeteci Yazar Can Pulak, Muğla Valiliği Özel Kalem Müdürü Baki Gencel’in de konuk olduğu genel kurulda;  cemiyet tüzüğünde daha önceden 7 olan yönetim kurulu üye sayısı 11’e çıkartıldı.  Tüzüğe ayrıca bu yıl ilk kez oluşturulan Onur Kurulu organı da eklenirken, yapılan değişiklikler cemiyet üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi. Tek liste ile gidilen seçimler sonucunda mevcut Başkan Süleyman Akbulut ve listesi, oybirliğiyle yeniden Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimine getirildi.
                Genel kurul sonunda teşekkür konuşması yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla’nın en köklü basın meslek kuruluşunun bugün geldiği noktada yaklaşık 250 üyesi bulunduğunu belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuzda siz değerli üyelerimizin teveccühleriyle ikinci dönemimiz için bir kez daha göreve seçildik. Görevimizi ilk günkü heyecanla sürdüreceğiz. 2015 yılında başlayıp, bugüne kadar olan süreçte dolu dolu ve sadece iş yaparak bir görev süresi geçirdik” dedi.
                Mesleklerine ilişkin yörede kurulan diğer oluşumlara da saygılı olduklarını ancak, üyelerinin talep formu doldurmadan telefonla doğum tarihlerinin istenmesi suretiyle yapılmak istenen üye kayıtlarına karşı duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Akbulut, “Bizler tüm üyelerimizle tek tek iletişim kurduk, ziyaret ettik, kısacası çok emek verdik. Bunları yaparken etik olmayan tutumlarla da karşılaşmış olsak ta, çizgimizi ve duruşumuzu hiçbir zaman bozmadık. Kimseyle rekabetimiz ve kavgamız yok. Bölünmeyi ve parçalanmayı bizler hiçbir zaman istemedik. Yönetime talip olmak isteyen kim varsa genel kurullara çıkar görev ister. Kazananın elini kaldırır, tebrik ederiz. Bölünmenin mesleğimize faydası yok. Biz sadece işimizi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem için önemli çalışma ve projelerimizi kaldığımız yerden hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.
                 Süleyman Akbulut başkanlığında göreve gelen MGC  yeni Yönetim Kurulu; Süleyman Akbulut, Kenan Gürbüz, Ferit Topaloğlu, Yüksel Savaş, Erkan İlik, Berna Kuş, Melih Kaşkar, Abdulkadir Sevindik, Tolga Madan, Temel Irmak ve Batuhan Altın’dan oluştu.
                Türkiye Gazeteciler Federasyonu Delegeliklerine ise Süleyman Akbulut, Can Pulak, Coşkun Efendioğlu ve Ferit Topaloğlu seçildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİMİ 11 KİŞİ OLDU
tarih Tarih: 07.05.2018, 14:53 okunma Okunma: 1435
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales