Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA EVİ TARİHİ KENTLERİ BULUŞTURDU
MUĞLA EVİ TARİHİ KENTLERİ BULUŞTURDU

                Tarihi Kentler birliği Muğla Buluşması Batı Anadolu Bölge Toplantısı,  tarihi Kentler Birliğinin 15. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde toplandı.
                Menteşe Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Birlik Başkanı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve çok sayıda davetli katıldı.
                Buluşmada Menteşe Belediyesi’nce yaptırılan, birebir ölçülerindeki maket Muğla Evi ve standı, toplantının ilgi odağı oldu. Muğla evinin içini gezen katılımcıları, yöresel kıyafetleri ile katılımcıları karşılayan Menteşe Belediyesi çalışanları, lokum ikramında bulundular.

                Toplantıda söz alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Tarihi Kentler Birliği’nin önemine değinerek, “Muğla bir turizm kentinden çok, bir tarım kenti. İlimizin tarımdan elde ettiği gelir, turizmden daha fazla. Biz bir sanayi kenti değil, kültür kenti istiyoruz. Bu zamana kadar bütün gayemiz bu oldu. Tüm bunlar içinde gerekli finansal kaynağın da sağlanması çok önemli.” dedi.  Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’te yaptığı sunumda;  Menteşe’nin tarihi, ilk korumacılık ve restorasyon çalışmaları, tescilli yapıları, imar yapısı, yöresel değerleri olan Muğla Bacası ve Kuzulu Kapıları, Rum ve Muğla Evleri ile Karabağlar Yaylası hakkında katılımcılara slayt gösterisi eşliğinde bilgiler verdi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA EVİ TARİHİ KENTLERİ BULUŞTURDU
tarih Tarih: 30.03.2015, 03:31 okunma Okunma: 1026
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales