Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA DOMATES ÜRETİMİNDE TÜRKİYE'DE İLK SIRADA
MUĞLA DOMATES ÜRETİMİNDE TÜRKİYE'DE İLK SIRADA

                Türkiye genelinde 2015 yılının ilk 6 ayında sofralarda yerini alan domatesin yüzde 36,5’i, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toptancı hallerinde işlem gördü.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Türkiye genelinde 2015 yılı ilk 6 ayında işlem gören 423 bin 708 ton domatesin, 154 bin 367 tonu ( %36,5) Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toptancı hallerinde işlendi.

                Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Şevket Gülen verdiği bilgide, “Toptancı hallerimizde yapılan ticaretin kayıt altına alınması sayesinde, sağlıklı veriler elde edilerek herhangi bir üründe toptancı hallerimizin ülke genelindeki yerini tespit edilebiliyoruz. Ayrıca ticaretin kayıt altına alınması sayesinde gerek hal esnafımız gerekse üretici boyutunda, ilerde oluşabilecek ihtilaflarda bu kayıtların ispat olarak kullanılabileceği ve daha önce yaşanan mağduriyetlerin azaltılmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. 2014 yılının tamamında 130.548 ton işlem gören domates 2014 yılının ilk 6 aylık dönemde 88.266 ton olarak gerçekleşmişken, aynı toptancı hallerinde yaptığımız düzenleme ve çalışmalar ile 2015 yılının sadece ilk 6 ayında 154.367 ton domates işlem gördü.
                 Önümüzdeki dönemlerde ticaretin kayıtlı olarak yapılması için gerekli denetim ve kontrollere devam edilecek olup toptancı hallerimizin alt ve üst yapısının modern bir yapıya kavuşması için gerekli çalışmalarımız devam edecek. Ülkemiz iç piyasasının ve ihracatının ihtiyacı olan ürünlerin önemli bir bölümünü üreten çiftçilerimize, üretilen bu ürünleri pazarlayan komisyoncu ve tüccarlarımıza bereketli ve kazançlı günler dilerim.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE DATÇA'DA AKYAKA'DA 
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
 
Tıklayın!

www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/
_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA DOMATES ÜRETİMİNDE TÜRKİYE'DE İLK SIRADA
tarih Tarih: 07.07.2015, 10:36 okunma Okunma: 1086
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales