Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA DEDEDEN TORUNA ULU ÖNDERİ ANDI
MUĞLA DEDEDEN TORUNA ULU ÖNDERİ ANDI

                     Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk, ölümünün 77 yılında, bir kez daha anıldı. Muğla Cumhuriyet Meydanı’ndaki anma töreni; Atatürk Anıtı´na 8.55´te çelenk lerin konulması ile başladı.
            Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre;  törene Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla AK Parti Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla CHP Milletvekili Av. Akın Üstündağ, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, vali yardımcıları, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, meslek odalarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve dededen toruna çok sayıda vatandaş katıldı.
            Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’i gösterdiği sırada, çalan sirenle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Törende İstiklâl Marşı’nın söylenmesi ile birlikte bayraklar yarıya indirildi.

            Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Gökçe, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Devlet Adamlığı”  konulu konferans verdi. Sonrasında ise Muğla 75. Yıl Fen Lisesi tarafından hazırlanan “Mustafa Kemal Atatürk Oratoryosu ve Korosu” programı sunuldu. Etkinlikler; Vali Çiçek ve beraberindeki heyetin Atatürk’e Saygı 23. Yol Koşu’nda başarılı olan sporculara, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Önünde düzenlenen törenle ödüllerini vermesiyle son buldu. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MUĞLA DEDEDEN TORUNA ULU ÖNDERİ ANDI
tarih Tarih: 10.11.2015, 21:43 okunma Okunma: 1083
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales