Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’DA ÖĞRENCİ YURDU KAPASİTESİ 10 BİN’E ÇIKIYOR
MUĞLA’DA ÖĞRENCİ YURDU KAPASİTESİ 10 BİN’E ÇIKIYOR

                AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk birlikte yaptıkları yazılı açıklamada; Muğla’da mevcut bulunan yurtlarda 5 bin 350 olan öğrenci sayısının, yapılacak yeni yurtlarla 10 bin 356’ya çıkacağını söylediler.
                 Açıklamada; “Fethiye ilçemizde 300 yatak kapasiteli olarak yatırım programına alınan yurt projesi Özyer ve Öztürk’ün girişimleri sonucu 1.000 yatak kapasitesine çıkartıldı. Yurt binası ile ilgili proje çalışmalarına başlandı ve 2020 yılında hizmete girmesi planlandı.
                Milas’ta yapımı tamamlanan 500 yatak kapasiteli yurt binasının eksiklikleri giderildi. Çevre düzenlemesi çalışmalarında da son aşamaya gelindi. Yurt binası yeni eğitim döneminde öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır.
                Muğla Merkezde de 850 yatak kapasiteli yurt inşaatına başlandı.
               
Muğla Merkez yeni hastane yanındaki 1.500 yatak kapasiteli Yurt, Kredi Yurtlar İl Müdürlüğü Hizmet Binası ve Sosyal Tesisler Yapım İhalesi de yayınlandı. 20 Mart 2018 tarihinde ihalesi yapılacak ve 650 gün içinde bitirilerek,  2019 yılı sonunda hizmete girecektir.  Muğla Merkez’de yatırım programında olan diğer 1.500 yatak kapasiteli yurt için de bu yıl içerisinde ihaleye çıkılacaktır.  Bu yurt binası da 2020 yılında hizmete sunulacaktır.
                Özyer ve Öztürk; yurt projeleri için başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız ile Bakanlık yetkililerine teşekkür ederek, öğrencilerimize en modern yurt hizmetlerinin sunulması ve yatak kapasitesinin artırılması için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.” denildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA’DA ÖĞRENCİ YURDU KAPASİTESİ 10 BİN’E ÇIKIYOR
tarih Tarih: 20.02.2018, 13:13 okunma Okunma: 442
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales