Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’DA KOSGEB KREDİSİYLE 385 YENİ GİRİŞİMCİ
MUĞLA’DA KOSGEB KREDİSİYLE 385 YENİ GİRİŞİMCİ

            MUTSO ve KOSGEB işbirliğiyle  verilen eğitimlerin sonucunda Muğla’da, 2015 yılı içerisinde 385 yeni girişimci hazırlayacakları projelerin onaylanmasının ardından, KOSGEB’in 30 bin TL Hibe, 70 bin TL kredi desteğinden yararlanabilecekler.
            MUTSO’dan verilen bilgiye göre;  Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), KOBİ’lerin cevherini Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdari Başkanlığı (KOSGEB)  ile birlikte işliyor. Yapılan işbirliği çerçevesinde düzenlenen Girişimcilik Eğitimleri sonucunda, 2015 yılında 385 girişimci adayı belge sahibi oldu.

KOSGEB Girişimcilik eğitimleri sonucunda, 2015 yılında 14 adet eğitim gerçekleştirildi. Başvuru süreçlerinin oldukça yoğun talep gördüğü eğitimlerde 385 girişimci adayı, eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandı. Yapılan seçmeleri geçerek, eğitim almaya hak kazanan ve bu eğitimleri başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 385 kişi, hazırlayacakları projelerin onaylanmasının ardından, KOSGEB’in 30 bin TL Hibe, 70 bin TL kredi desteğinden yararlanabilecekler. Yıl içinde verilen eğitimlerde girişimci adayları, iş planı nasıl yapılır, iş kurarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, hangi planlamalar yapılmalı ana başlıkları altında detaylı olarak bilgilendirildi.
            Ayrıca verilen bilgide, KOSGEB Kredi ve Hibelerinden yaralanmak için:
  1. Girişimcilik Eğitimi:
KOSGEB hibe veya kredi desteği alabilmek için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi alınması gerekmektedir. Bedelsiz olarak verilen bu eğitimler 70 saat sürmektedir.
            2. İş Planını Hazırlamak: İş planı KOSGEB’den destek alınabilmesi hususunda önemli bir faktör olup, değerlendirme sürecinde önemli bir yer tutar.
            3. Destek Süreci: İş planı hazır olduktan sonra destek başvurusunun, iş planı ve gerekli diğer belgelerle birlikte KOSGEB’e yapılması gerekmektedir. Destek başvurusu, KOSGEB tarafından bilgi, belge ve şekil yönünden ön değerlendirmeye alınıyor.
            4. Kayıt: Yapılan çalışmalar sonucunda, kurul tarafından iş planı değerlendirilmiş ve hibe veya kredi desteği onaylanmışsa Veri tabanına kayıt işlemi yaptırılır.
            5. Sonuç Aşaması: İşlemlerin sonucunda desteklerden yararlanmaya hak kazanılmıştır. Hak kazanım sonrası kredi kullanılabilmektedir.” denildi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MUĞLA’DA KOSGEB KREDİSİYLE 385 YENİ GİRİŞİMCİ
tarih Tarih: 10.11.2015, 22:19 okunma Okunma: 1147
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales