Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’DA FETÖ / PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
MUĞLA’DA FETÖ / PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM

            Muğla’da  devam eden FETÖ/PDY terör örgütü operasyonlarında  15 Temmuz’dan bugüne, 382 gözaltı işleminde; 151 tutuklama,  102 kişi hakkında adli kontrol kararı,41 kişi serbest, 11 kişi başka illere sevk  işlemleri yapılırken 71 kişi hakkında da gözaltı uygulaması hala devam ediyor.
            Muğla Valiliği, 15 Temmuz 2016 Darbe girişimi ile ilgili Muğla ilinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.
            Valilikten bugün (28 Ağustos 2016)  yapılan yazılı açıklamada; “Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 gecesi, ordumuz içerisine sızmış asker görünümlü FETÖ/PDY terör örgütü mensupları, ülke genelinde darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak bu girişimleri yüce halkımızın, kahraman Türk Polis Teşkilatımızın ve vatansever ferasetli ordu mensuplarımızın sağduyusu, cesareti, direniş azmi ve canını feda etmekten  çekinmeyen bir ruhla mücadelesiyle engellenmiştir.
            Türk Demokrasi tarihine altın  harflerle yazılan bu şanlı direnişin, ülke genelinde sancaktarlığının yapıldığı yer ise ilimiz Muğla ve Marmaris ilçemiz olmuştur. Bu uğurda verilen şehitlerimiz ve yaralı gazilerimiz ilimizin ve demokrasi mücadelemizin ilimizdeki şanlı sembolleri olmuştur.

            15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain girişimin hemen akabinde; Sayın Cumhurbaşkanımızın Marmaris’te kalmış bulunduğu otele yönelik saldırıya iştirak eden ve yine darbe girişiminin  içerisinde ya da destekçisi durumunda olanların yakalanmasına yönelik operasyonel çalışmalara başlanmıştır. Yaklaşık 15 gün içerisinde kapsamlı, ısrarlı ve özverili çalışmalarla tüm failler hemen hemen yakalanarak yüce Türk adaletine teslim edilmişlerdir.

            Marmaris saldırısı ve darbe girişimine faillerine yönelik olarak yapılan çalışmalar yanında FETÖ/PDY terör örgütünün  ilimizdeki yapılanması, mensupları ve bu örgüte yardım edenlere yönelik operasyonel çalışmalar ise 15 Temmuz’dan bugüne  Muğla Cumhuriyet Başsavcılığımızın yönetiminde aralıksız sürdürülmektedir.
            Bu kapsamda bugüne değin; Marmaris saldırısına katılanlar, darbe girişiminde bulunanlar ve FETÖ/PDY terör örgütüne mensup veya bu örgüte  yardım ettiği şüphesiyle aralarında askerler, hakim- savcılar, polisler, bürokratlar, işadamları ve diğer şüphelilerin bulunduğu 382 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 151 kişi tutuklanmış, 102 kişi hakkında adli kontrol kararı uygulanmış, 41 kişi serbest bırakılmış, 11 kişi başka illere sevk edilmiş ve 71 kişi hakkında da gözaltı işlemleri devam etmektedir.
            FETÖ/PDY terör örgütünün ilimizdeki yapı ve faaliyetlerine ilişkin aydınlatma ve operasyonelçalışmalar aralıksız devam etmektedir.” denildi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA’DA FETÖ / PDY OPERASYONLARINDA SON DURUM
tarih Tarih: 29.08.2016, 01:20 okunma Okunma: 2369
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales