Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA’DA DENİZ MAVİ KIYILAR TEMİZ
MUĞLA’DA DENİZ MAVİ KIYILAR TEMİZ

                Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Mavi Deniz Temiz Kıyılar” sloganıyla, il genelinde deniz araçlarından atık toplama ve kıyı temizliği çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre;  Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 1480 kilometre kıyı şeridine sahip Muğla’da yaz sezonu boyunca deniz araçlardan atık toplama ve kıyı temizliği çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.  Vatandaşların sağlıklı çevre koşullarında tatillerini yapabilmeleri ve çevre temizliğinin sürdürülebilir kılınması amacıyla Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, haftanın 7 günü deniz araçlarından 6 adet tekneyle atık toplam çalışmalarının yanı sıra 2 gün de kıyı temizliği çalışması gerçekleştiriyor. Son yapılan çalışmalarda  Gökova körfezi’nde Yediadalar, Küfre Koyu, Uzun Liman, Bekar koyu, Çöp Evi Koyu, Mina Koyu mevkiilerinde toplam 219 poşet atık toplandı. 
                Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray verdiği bilgide; “Muğlamız 1480 kilometre kıyı şeridi, 4 adet körfezi, 131 adet yatların mola verdiği eşsiz güzellikteki koyları ve 30’a yakın marinasıyla yaz aylarında 10 bine yakın tekneye ev sahipliği yapıyor. Deniz araçlarından kaynaklanan atıkların alınması ve bu atıkların illegal olarak denizlere atılmasını önlemek için Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak iki atık alım tesisi ve 6 tekneyle hizmet veriyor ayrıca kıyı temizliği çalışmaları da yapıyoruz. 2015 yılında atık alım teknelerimizle deniz araçlarından toplam 727 ton katı atık, 887 ton sıvı atık topladık. 2016 yılında ise bugüne kadar 343 ton katı atık, 545 ton sıvı atık topladık. Büyükşehir Belediyesi olarak “Mavi Deniz Temiz Kıyılar” hedefimiz doğrultusunda çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA’DA DENİZ MAVİ KIYILAR TEMİZ
tarih Tarih: 09.08.2016, 10:05 okunma Okunma: 1144
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales