Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA ÇİFTÇİSİNE BÜYÜKŞEHİR - ÜNİVERSİTE GÜVENCESİ
MUĞLA ÇİFTÇİSİNE BÜYÜKŞEHİR - ÜNİVERSİTE GÜVENCESİ

                                Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin birlikte hayata geçirdiği Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki, Sulama Suyu analiz laboratuvarı Ankara’dan gelen heyetten tam not aldı.
                Muğla Büyükşehir’den verilen bilgiye göre; Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 418 bin TL yatırımla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesi içerisinde hayata geçirdiği Toprak, Bitki, Sulama Suyu Analiz Laboratuvarı;  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Toprak Reform Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından incelendi ve 4 kapsamda yetkilendirilerek Türkiye’de bu yetkiyi alan tek laboratuvar ünvanını kazandı. Ankara’dan gelen heyet, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Amaçlı Toprak, Bitki, Sulama Suyu analiz laboratuvarına Türkiye’de ilk defa Toprakta Temel Analizler(Kapsam1), Detaylı Toprak Analizleri(Kapsam2), Sulama Suyu Analizleri(Kapsam3), Bitki Analizleri(Kapsam4) alanlarında yetki belgesini verdi.
                Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Uzmanı ve Laboratuvar Sorumlusu Yardımcı Doç. Dr. Nureddin Öner, laboratuvarın donanım ve özellikler olarak incelemelerden tam not aldığını, Muğla’da üreticiye hizmet vermeye başladıklarını söyledi.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, laboratuvarın Muğlalı üreticilerden numune örnekleri toplamaya başladığını, il genelinde 5 binin üzerinde talebi karşılayabilecek kapasitede olduklarını söyledi. Çiftçilerden toprak, sulama suyu, bitki numunelerini arazide almak için Muğla Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitimi ve Numune Toplama Aracı’nı da hizmete soktuklarını söyleyen Salih Tufan, Araştırma laboratuvarının teknik ve donanım özellikleri ile Ankara’dan gelen heyetten tam not aldığını belirtti. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris
__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MUĞLA ÇİFTÇİSİNE BÜYÜKŞEHİR - ÜNİVERSİTE GÜVENCESİ
tarih Tarih: 21.12.2015, 14:50 okunma Okunma: 847
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales