Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA CHP’Lİ KADINLAR GÖRMEZ’İN İSTİFASINI İSTEDİ
MUĞLA CHP’Lİ KADINLAR GÖRMEZ’İN İSTİFASINI İSTEDİ

            Geçen Pazar günü yapılan CHP Muğla İl Kadın Kolları Kongresi’nde İl Başkanlığına seçilen Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır; Diyanet üzerinden fetva yoluyla çocuklara karşı cinsel tacizi ve ensesti özendirecek  açıklamalar yapıldığına dikkat çekerek; “Kongre üyelerimizin bu konuda  aldığı kararla, kongreden mesaj vermek ve  sesimizi duyurmak adına, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in göreve geldiği günden itibaren Laiklik ilkesinin tam tersi yorumlarla kadınları küçültmeye çalışmasına, çocuk gelinlere ensest ilişkilere olur veren fetvalara Muğla'dan tüm  gücümüzle hayır  diyoruz. Mehmet Görmez'i istifaya davet ediyoruz!..” dedi.

            CHP Muğla İl Başkanlığı’ndan bugün (13 Ocak 2016)yapılan, İl Kadın Kolları Başkanı Başarır imzalı açıklamada; “Bütün toplumlarda anne ve babaların ortak arzusu, eğitimcilerin çabaları çocuklarının zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal yönden sağlıklı bir şekilde büyümesi ve topluma yararlı bağımsız bir yetişkin olması doğrultusundadır. Olumsuz davranış ve istismara uğrayan bir çocuk tüm yaşamı boyunca yaşadıklarının olumsuz izlerini üzerinde taşıyacaktır. Bugünde kadar mahkemelere taşınan birçok ensest davasına bakılmış olmakla birlikte mahkemeye yansımayan daha nicelerinin de olduğunu biliyoruz. Başbakanımız bir konuşmasında  bu konuda karnemiz zayıf, yasalar nezdinde  yapılması gerekenler var  açıklamasını da  yapmıştır.
              Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada kamuoyunun büyük tepki ve öfkesine sebep olan ve sonrasında siteden kaldırılan cevap ile ilgili özür dilenmesi gerektiğini ve dinimiz gibi toplumun en hassas noktalarından sorumlu bir kurumun çok daha dikkatli olmasının gerekliliğini savunuyoruz. Suç unsuru taşıyan soruya  dini gerekçeler bahane edilerek verilen kadın düşmanı, gerici ensesti meşrulaştıran cevabı Diyanet'in zihniyetini de ortaya koymaktadır. Biz kadınlar  Diyanet'in  bu gerici fetvalarıyla hayatımızı çevrelemesine izin vermeyeceğiz.” denildi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA CHP’Lİ KADINLAR GÖRMEZ’İN İSTİFASINI İSTEDİ
tarih Tarih: 13.01.2016, 22:19 okunma Okunma: 2436
Yorumlar
IRKÇI.. ayırımcı ve ÇAĞDIŞI zihniyetiyle bir kamu görev yapan
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i İSTİFAYA çağıran ve protesto eden,
CHP Muğla İl Kadın Kolları Kongresi’nde İl Başkanlığına seçilen sayın Çiğdem Sandıkçıoğlu'na teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyorum.
Tarih: 14.01.2016 - 04:28 | Gönderen: Feridun Hayati Ünüvar
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales