Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA CHP’Lİ KADINLAR KAVGACI KADIN VEKİLLERİ KINADILAR
MUĞLA CHP’Lİ KADINLAR  KAVGACI KADIN VEKİLLERİ KINADILAR

                CHP Muğla İl Kadın Kolları Başkanı  Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır; ”Mecliste yaşanan şiddet görüntüleri,  başkanlık sisteminin ayak sesleridir!”
                  CHP Muğla İl Kadın Kolları Başkanı  Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır; Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, TBMM Genel Kurulu'nda dün yaptığı kelepçeli kürsü eylemi sırasında kürsü etrafında toplanan HDP'li kadın milletvekilleri ile AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç arasında çıkan kavga olayına  tepki vererek,  yazılı bir basın açıklaması yaptı.
                Daha öncesinde de,TBMM’de açtığı, “Meclise Köpek Giremez” yazılı  pankartla tepki çekerek akıllarda kalan AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ‘ i dikkate alarak, “Mecliste yaşanan şiddet görüntüleri,  başkanlık sisteminin ayak sesleridir!” sözleriyle başladığı açıklamasında Başkan Başarır; “ Başkanlık çıkmazına giden yolda, gözünü hiçbir şeyden sakınmayan biatçı anlayışın, Farklı düşünene karşı her türlü şiddeti uygulamayı da göze aldığını, Meclis görüşmeleri sırasında, günlerdir üzüntüyle, kaygıyla izlemekteyiz.
                Ne yazık ki 19 Ocak Perşembe günü, meclis görüşmeleri esnasında, iktidara mensup bir kadın milletvekili, bu konuda partisinin erkek milletvekillerinden geri kalmadığını göstermiştir.
                İktidarın yıllardır siyaset yapma biçimi olarak tercih ettiği kin ve nefret dilinin, her kesimde yarattığı derin ayrıştırma, ötekileştirme, şu anda dayatmaya çalıştığı rejim değişikliğinde, meclis çatısı altında sürdürdüğü farklı düşüncelere tahammülsüzlüğü, demokrasiden, adaletten uzak anlayışı, maalesef ülkeyi dolu dizgin geri dönülmez bir yıkıma doğru sürüklemektedir. Bu ateşi harlayanlar ne yazık ki siyasi varlık nedenlerini Cumhuriyet’imize ve parlamenter rejime borçlu olduklarını unutacak kadar gaflet ve ihanet içerisindedirler.
                Bizler böyle bilir ve inanırız ki, Biz kadınlar, barışı, sevgiyi, hoşgörüyü, adalet duygusunu doğamızdan, yaradılışımızdan alırız. Buradan sesleniyoruz:  Anayasa değişiklik paketini destekleyen kadın milletvekilleri, bu uğurda kadına şiddet uygulayacak kadar gözü dönmüş kadın vekil, bu şiddete sesini çıkarmayan kadın vekiller, “kadınlık bilincinden” nasıl bu kadar uzak düştünüz?
Hele hele, kendi çocuklarınızın, torunlarınızın geleceğine neden böyle şuursuzca kıymaktasınız? Ne uğruna? Bizler anlamakta zorlanıyoruz. Çünkü akla ve vicdana vurmak mümkün değil.
                Sizler ki çağdaşlaşmanın ve yurttaş olmanın en üst kazanımı olan temsil yetkisini Cumhuriyetle elde etmiş,  milli egemenliğin en üst çatısı olan mecliste milletvekili olma hakkını elde etmişsiniz. Cumhuriyetle birlikte kul olmaktan çıkıp birey olan kadınlar, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1934 yılında kadına seçme seçilme hakkı vermesi ile milletvekili olan kadınlar, Atatürk bu hakkı, kadın güçlensin, kadın özgür olsun, Toplum güçlensin diye vermiştir. TBMM’ni, kadına seçme ve seçilme hakkının verildiği meclisten, Kadın vekile söz hakkı verilmeyen, kadın vekillere şiddet uygulanan bir meclise doğru sürüklediniz. Unutmayın, sadece kadın vekilleri değil, meclis çatısı altında bir kez daha DEMOKRASİYİ DARP ETTİNİZ.
                Sizleri izleyen milyonlarca insanın yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne olan  inancını, umudunu zedelediniz. Hangi siyasi partiden olursa olsun, kadınların ortak paydası barış olmalı, sevgi olmalı, hoşgörü olmalıdır. Siyasi iktidarın kadın vekilleri biat etmeyi, kulluğu seçmeyi bırakın!..  Erkek hegemonyasının talimatları ile değil, vicdanınızla, aklınızla, adaletinizle hareket edin. Emeğinizi, enerjinizi, çocuk tecavüzlerinin, kadına şiddetin önlenmesi için harcayın. Kız çocuklarımız cayır cayır yanıyor, sesinizi çıkarın. Bu ülkede yaşayan kadınlar olarak, anneler olarak sizden beklentimiz budur.
               
UNUTMAYIN;  İnsanın insanı sevmesi ile başlar bütün güzellikler, toplumda barışın ve huzurun tohumu sevgidir. Sevgi tohumu ekerseniz huzuru, barışı biçersiniz, şiddet ve kin tohumu ekerseniz savaşı, kaosu, kutuplaşmayı biçersiniz Meclis çatısı altında izlediğimiz bu tablo, gelecek adına kaygılarımızı arttırıyor, ancak şiddet görüntülerinin yanında gördüğümüz kadın dayanışması,  bize umutların tükenmediğini bir kez daha gösteriyor.  Gelin siz de umudun bir parçası olun, barışın huzurun elinden siz de tutun. Birileri değil; TÜRKİYE KAZANSIN!” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris 

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA CHP’Lİ KADINLAR  KAVGACI KADIN VEKİLLERİ KINADILAR
tarih Tarih: 20.01.2017, 21:17 okunma Okunma: 834
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales