Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA CHP İSLAMİ TERÖR KURBANI ÜÇOK’U ANIYOR
MUĞLA CHP İSLAMİ TERÖR KURBANI ÜÇOK’U ANIYOR

                İslami terör kurbanı,  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahriye Üçok, ölümünün 26. Yılında anılıyor.
                CHP Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır yazılı yaptığı açıklamada; “6 Ekim 1990’da Ankara’daki evine gönderilen bir kitap paketinin içine yerleştirilen bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirdi. Tarihçi, siyaset bilimci, politikacı olarak tanınan Üçok, Türk siyası hayatında önemli bir politikacıdır.
                Hayatını, Kuranı-ı Kerim’e bağlı kalarak İslam dinini çağdaş, gerçekçi ve dinin özünde bulunan hoşgörüyle yorumlamaya adamıştır. Katıldığı toplantılarda sık sık laiklik, kadın hakları ve irtica tehlikesi üzerinde durmuş ve “laikliğin savunucusu ilahiyatçı” olarak tanınmıştır. Üçok, oruç tutmanın zorunlu olmadığını, İslam dininde başörtüsü kavramının bulunmadığını konuşmalarında vurguladığı için, İslami terör örgütünün bombalı saldırısına maruz kalmıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemlerde, geçmişten beri var olagelen şiddetin, fikirleri yok etme çabasının son bulmasını ümit ediyoruz. Kendinden olmayan düşünceyi yok etme görüşünün sonlanmasını arzu ediyor, ancak farklılıklarla zenginleşeceğimizi vurguluyoruz. Biz biliyoruz ki fikirlere kurşun işlemez, bedenler yok olsa da fikirler hep var olacaktır. 
                CHP Muğla İl Kadın Kolları olarak, Üçok’un hayata karşı duruşunun, sosyal demokrat görüşlerinin arkasında olduğumuzu belirtir, laikliği koruyacağımızı, yaşatacağımızı ve laikliğe sahip çıkacağımızı bildiriyoruz. Çağdaş Türk Kadınları olarak farklı düşünceleri özgür ruhlarla yaşatacağımızı biliyor ve Bahriye Üçok’u saygıyla anıyoruz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA CHP İSLAMİ TERÖR KURBANI ÜÇOK’U ANIYOR
tarih Tarih: 07.10.2016, 00:13 okunma Okunma: 857
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales