Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA BÜYÜKŞEHİRDEN MARMARİS’E BOTANİK PARK VE BİTKİ MÜZESİ
MUĞLA BÜYÜKŞEHİRDEN MARMARİS’E BOTANİK PARK VE BİTKİ MÜZESİ

               Muğla Büyükşehir Belediyesi Botanik Park ve Bitki Müzesi projesini hayata geçiriyor.
                Marmaris’in  Çamlı Mahallesi ve Çetibeli Mahallesi arasında bulunan arsa üzerine yapılması planlanan Botanik Park ve Bitki Müzesi’nde, 500 tür meyve ve süs bitkisi olması hedefleniyor.
               Muğla Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salih Tufan proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Özellikle ilkokul çağındaki çocukların, düzenlenecek gezilerle doğa bitki tanıtım turları, uygulama seralarında çocukların kendi tohumlarını ekme, kendi bitkilerini yetiştirme fırsatları olacak. Oluşturulacak Botanik Park ile turist ve vatandaşlarımız için doğal bir ortam içinde dinlenme, eğlence alanı oluşturulması ve ziyaretçilerin özellikle okul çağı çocuklarının bitkileri tanıması, doğaya eğilimlerinin arttırılması ve doğa sevgisinin aşılanması en büyük hedeflerimizden birisi. Parkımızın içinde tırmanış parkurları, ağaçlar üzerinde ip parkurları gibi eğlence alanları da olacak. Ayrıca oluşturulacak yöresel standlar ve alanlar ile özellikle yabancı turistlere kültürümüzün tanıtılmasını sağlayacağız.” dedi.
                 Botanik Park  ve Bitki Müzesi projesinde; özellikle Muğla bölgesindeki endemik ve koruma altındaki türlerin de dahil olacağı, her biri tek tek etiketlenmiş bitkilerin bulunduğu bitki müzesinin yanı sıra ılıman iklim bitkileri ve iç mekan süs bitkileri serası, i Uygulama seraları, sucul bitkiler göleti, kaya bahçesi ve yosun bahçesi, Yöresel Ürünler/Organik - Ekolojik Ürünler Teşhir ve Satış Noktası, Yöresel El Sanatları Teşhir ve Satış Noktası, Yörük Çadırı ve araç gereçleri, kafeterya ve dinlenme Alanı, ağaçlık alan içerisinde macera  parkuru, Tırmanma Duvarı, Araç Otoparkı ve Hobi Bahçeleri yer alacak. (Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris)

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA BÜYÜKŞEHİRDEN MARMARİS’E BOTANİK PARK VE BİTKİ MÜZESİ
tarih Tarih: 13.10.2014, 01:07 okunma Okunma: 1532
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales