Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BÜYÜKŞEHİRDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK KART
BÜYÜKŞEHİRDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK KART

                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Destek Kart” projesi ile bu güne kadar 286 ihtiyaç sahibi aileye toplam 51 bin 900 TL yardımda bulundu. Vatandaşlar Destek Kart hizmeti ile pos cihazı bulunan her yerden gıda, giysi, kırtasiye ve temizlik ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Evde bakım hizmetleri Ekim ayı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıda, sağlık ekiplerinin il genelinde ekim ayı içerisinde 239 yeni haneyi ziyaret ederek 2 bin 512 tıbbi müdahalede bulundukları belirtildi. 2014 Ağustos ayında başlayan evde bakım hizmetleri kapsamında ekipler bugüne kadar toplam 5 bin 837 yeni hane ziyaret etti ve 16 bin 359 tıbbi müdahale sayısına ulaştı. Aylık değerlendirme ve bilgilendirme toplantısında personele, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Altıparmak tarafından yanık ve yara bakımı konularında hizmet içi eğitim verildi.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 22 Temmuz 2015 tarihinde başlattığı “Destek Kart” projesi bu güne kadar 286 ihtiyaç sahibi aileye ulaştı ve toplam 51 bin 900 TL yardımda bulundu. Vatandaşlar Destek Kart hizmeti ile pos cihazı bulunan her yerden gıda, giysi, kırtasiye ve temizlik ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç yaptığı açıklamada;  “Sosyal belediyecilik anlayışı ile yaptığımız çalışmalardan biri olan evde bakım hizmetleri ile ekiplerimiz il genelinde bir çok haneyi ziyaret ederek vatandaşlarımıza tıbbi müdahale, genel bakım ve hasta nakil hizmetleri veriyor. Bunun yanında 22 Temmuz 2015 tarihinde başlattığımız Destek Kart projesi ile 286 ihtiyaç sahibi ailemize ulaşarak 51 bin 900 TL yardımda bulunduk. Destek Kart, 150 -250 TL limiti olan, Muğla ili genelinde Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat eden, sosyal inceleme görevlilerinin incelemesinden sonra sosyal yardım almasına karar verilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza veriliyor. Vatandaşlarımız Destek Kartla pos cihazı olan her yerde ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Çağdaş bir yöntemle vatandaşımızın yanında oluyor ve kendi ihtiyacını karşılamasını sağlıyoruz. Vatandaşlarımız için sosyal projeler üretmeye ve hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________ 

TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

BÜYÜKŞEHİRDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK KART
tarih Tarih: 03.11.2015, 15:37 okunma Okunma: 903
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales