Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR

            Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağında, 2014 yılı boyunca toplam 329 sokak hayvanı sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden verilen bilgiye gore;  Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç yaptığı açıklamada, “Halkımızın barınaklara ilgisi giderek artıyor. Hayvan sahiplenme konusunda daha duyarlı davranıyor ve barınaklardan hayvan sahiplendirme artarak devam ediyor. Bazen büyük bir istekle alınan hayvanlar insanların hevesi geçtikten sonra sokağa ya da barınağa bırakılabiliyor. Hayvanların alıştığı ortamdan koparılıp tekrar sokağa atılması onlar için çok zor bir durum. Bu konuda halkımız artık daha bilinçli. Ama tekrarlamakta fayda görüyorum. Hayvanın sorumluluğunu almak konusunda kararlı olmadan lütfen hayvan sahiplenmeyiniz.” dedi.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Hayvan Barınağı’nca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; 2014 yılı boyunca, 845 sokak hayvanı kısırlaştırıldı. Ayrıca barınağa getirilen 1234 hayvan tedavi edilirken 1082 sokak hayvanı da kuduz hastalığına karşı aşılandı. Golden Bülten AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR
tarih Tarih: 29.01.2015, 02:44 okunma Okunma: 1364
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales