Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
BÜYÜKŞEHİR OTOBÜSLERİNDE KADIN ŞOFÖR
BÜYÜKŞEHİR OTOBÜSLERİNDE KADIN ŞOFÖR

            Muğla Büyükşehir Belediyesi alımını yaptığı 74 adet toplu taşıma aracının tamamını hizmete soktu. Çalışacak şoförler arasında bir de kadın şöför var.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bugün verilen bilgiye göre; Ulaşım Dairesi Başkanlığı mevcut otobüs filosunu yenilemek ve ihtiyaç duyulan yerlerde yeni otobüs hatları açmak için 74 adet sipariş ettiği toplu taşıma araçlarının, son 29 adedini daha teslim aldı ve törenle hizmete soktu.  Yeni alınan 29 otobüsten 24 adedi 21 oturan, 26 ayakta yolcu kapasiteli, 3 adedi 35 oturan 6 ayakta engelli rampalı, 1 adedi 41, 1 adedi 37 oturma kapasiteli ve yeni araçların 27 adedi de engelli rampasına sahip.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Alper Kolukısa
törende yaptığı konuşmada, “Bugün burada 74 araç temin programının 29 araçlık son partisinin teslim töreninde buluştuk. İlimiz genelinde 179 belediye otobüsü, 89 belediye denetimli özel halk otobüsü olmak üzere 268 araç ile Menteşe, Bodrum, Milas, Fethiye, Yatağan, Ula, Datça, Dalaman ve Seydikemer ilçelerinde toplam 110 ayrı hat da hizmet veriyoruz. Filomuza katılan 74 yeni araçla yolcu taşıma kapasitesi 10 bin 190 belediye otobüsü, 2 bin 670’i özel halk otobüsü olmak üzere toplam 12 bin 860’a ulaştı.” dedi.

            Törende söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de ismi belirtilmeyen, ilk defa bir bayan şoförün de çalışacağına dikkat çekerek;” ilk defa bir bayan şoförümüz var. Bundan sonra bu sayının artması için bu mesleği yapabilecek, gerekli yasal evraklarını tamamlayan bayan şoför adaylarımıza da örnek olacak. Bütün otobüslerde bayanlarımızın kaptanlık etmesini ve hanım nezaketinin ve hanım elinin bu meslekte de uygun olacağını düşünüyorum.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

BÜYÜKŞEHİR OTOBÜSLERİNDE KADIN ŞOFÖR
tarih Tarih: 10.02.2015, 00:59 okunma Okunma: 1330
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales