Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE BİLGİ KİRLİLİĞİNİ YOK EDİYOR
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE BİLGİ KİRLİLİĞİNİ YOK EDİYOR

            Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin görev ve sorumluluk alanlarıyla ilgili vatandaşlar arasında bilgi kirliliğini yok etmek için Milas ve Yatağan ilçelerinden başladığı, “İlçelerde Bilgilendirme Toplantıları “Marmaris, Bodrum,Datça, Ula, Fethiye, Kavaklıdere, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Seydikemer ve Menteşe’de de  devam edecek.
            Muğla Büyükşehir Belediyesi; seçimlerden sonra Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin görev ve sorumluluk alanlarıyla ilgili vatandaşlar arasında bilgi kirliliğini yok etmek için Milas ilçesinden başladığı, “İlçelerde Bilgilendirme Toplantıları “ kapsamında bu kez Yatağan’daydı. 30 Mart Yerel seçimlerinden itibaren Büyükşehir olan Muğla’da;  Büyükşehir bünyesinde kurulan genel sekreterlikler, daire başkanlıkları, bu birimlerin görevleri ve hizmet alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek için düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantılarının ikincisini Yatağan ilçesinde gerçekleştirdi.

           
 Muğla Büyükşehir Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; toplantıya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi danışmanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarının tamamı, Yatağan mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
            Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ilçelerde düzenlenen bilgilendirme toplantılarının amacının Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin görev ve sorumluluk alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek olduğunu ayrıca toplantılara katılan büyükşehir bürokratlarına vatandaşların sorunlarını ve sorularını yüz yüze iletebileceklerini söyledi. 
            Başkan Gürün; “30 Mart yerel seçimlerinden sonra Muğla Büyükşehir oldu. Seçimlerden sonra Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin görev ve sorumluluk alanlarıyla ilgili vatandaşlar arasında bilgi kirliliği var. Muğla’da Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçe belediyesinin hedefi Muğla’ya hizmet etmek. Değişen yasayla artık Yatağan Belediyesi’nin sorumluluk alanı da genişledi. Yatağan kapanan beldeler ve köylerle Bütün Yatağan oldu. Türkiye’de belediye hizmet alanında nüfusun yüzde 83’ü yaşıyor. Bu nedenle hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de ilçe belediyelerin genel bütçeden daha fazla pay alması gerekiyor. Yerel yönetimlere yetki ve kaynak aktarımı sağlanmalı ve yüksek bir denetim mekanizması ile bu sistem denetlenebilmelidir. Seçimlerden sonra sıfırdan oluşturduğumuz büyükşehir kadroları ve çalışma arkadaşlarımızı sizlerle buluşturuyoruz. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışma arkadaşlarıma güveniyorum ve 5 yıllık görev süremizde sizlere bu kadroyla hizmet edeceğiz. Bilgilendirme toplantılarımıza bütün bürokratlarımız katılarak sizlerin isteklerini, taleplerini yüz yüze dinleyecek. Toplantılarımızın yararlı geçeceğine inanıyorum.” dedi.
            Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ta;  yerel yönetimler olarak ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte çalışarak daha yaşanır bir Yatağan yaratacaklarını söyledi. 
             Muğla Büyükşehir’in toplantılarına; diğer ilçeler Marmaris, Bodrum,Datça, Ula, Fethiye, Kavaklıdere, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Seydikemer ve Menteşe
’de de  devam edilecek.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE BİLGİ KİRLİLİĞİNİ YOK EDİYOR
tarih Tarih: 23.10.2014, 23:17 okunma Okunma: 1030
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales