Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS KIR PİDESİ LAHMACUN PAKET SERVİS TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR HAYVAN BARINAĞI İLÇELERE DE HİZMET VERECEK
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR HAYVAN BARINAĞI İLÇELERE DE HİZMET VERECEK

                Muğla’nın İlçe belediyeleri  bakımını yapamadıkları  sokak hayvanları için artık mazeret üretemeyecek!..
                Muğla Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için yapımını tamamladığı modern, tam donanımlı ve doğal yaşam alanlı Geçici Hayvan Bakımevinde; ilçe belediyelerinin yapamadığını belirttiği üst operasyonlar da yapılarak, tedavisi ve bakımı yapılan canları, yeniden ilçe belediyelerine teslim edilecek.

                Muğla Büyükşehir Belediyesi; Türkiye’nin  sayılı barınaklarından olan olan Geçiçi Hayvan Bakımevi’nin inşaatı tamamlanarak, hizmete soktu.
                 Muğla Büyükşehir belediyesinden verilen bilgiye göre; Muğla’ya bugüne kadar 951 Milyon TL yatırım yapan ve bu rakamla Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurum olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesi Akçaova-  Yeşilyurt Mahalleleri yolu üzerinde 37.349 m2 alan arazi üzerine inşa edilen ve Türkiye’nin sayılı barınaklarından birisi olan Geçici Hayvan Bakımevi’nin inşaatını tamamladı.  Önümüzdeki günlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde açılışı yapılacak olan ve 2 Milyon 912 Bin 405 TL’ye mal olan Hayvan Bakımevinde ilk kabul ünitesi, yavrulu anne bakım ünitesi, karantina ünitesi, muayene ünitesi, ameliyathane ünitesi, müşahade ünitesi, kedi üniteleri, açık-kapalı kafesler ve doğal yaşam park alanları bulunuyor.
                Muğla’da sokak hayvanlarının bakımının her evresi düşünülerek planlanan barınakta ilçe belediyeleri tarafından geçici hayvan bakım evine ulaştırılan hayvanların rehabilitasyonları yapılacak ve 5199 yasa gereği alındıkları ortama bırakılmak üzere tekrar ilçe belediyesi yetkililerine teslim edilecek. Bu sayede geçici hayvan bakım evi olmayan ilçelerde,  bakım evi oluşturana kadar ki süreçte, sokak hayvanlarının rehabilitasyonları için Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’ya kazandırdığı tesisden faydalanabilecekler. Ayrıca ilçe belediyelerinin yapamadığı üst operasyonlarda da tam donanımlı geçici hayvan bakım evi hizmet verecek. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

Kanal EGE İzlemek için:
Türksat/Frekans 12729.dikey30000 sembol fec otomatik

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR HAYVAN BARINAĞI İLÇELERE DE HİZMET VERECEK
tarih Tarih: 22.06.2018, 02:19 okunma Okunma: 5329
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales