Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLERİ MUMCU’YU ANDI
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLERİ MUMCU’YU ANDI

            Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği 24 Ocak 1993'te  Ankara’da Karlı Sokak'taki evinin önünde hunharca öldürülen Demokrasi ve Barış Şehidi Uğur Mumcu’yu karanlık güç odakları tarafından katledilişinin 22. Yıldönümünde andı.
            Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nden bugün yapılan, Başkanı Cem Kaytan imzalı açıklamada: “ Türk Basını’nın öncü ve cesur kalemi, Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun evinin önünde düzenlenen karanlık odakların hain saldırısı sonucu aramızdan ayrılışının ve bu faili meçhul cinayetin hala aydınlanamayışının 22. Yıldönümü. Uğur Mumcu, aydınlanma ve daha çok demokrasi yolunda yitirdiğimiz aydınlarımızdan sadece bir tanesidir. Uğur Mumcu onurla, dimdik, karanlıkları aydınlığa dönüştürmek için sürdürdüğü yaşamı boyunca, kalemini kimsenin önünde eğmedi. Daha çok özgürlük, daha çok demokrasi için, demokrasinin önündeki engelleri kaldırmak için, aldığı tüm tehditlere, karşılaştığı tüm engellere rağmen yılmadan, düşüncelerini korkusuzca yazmaya devam etti.  Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerinin yılmaz bir savunucusu olarak, egemen güçlere karşı yaşamı boyunca mücadele etti.
            Faili meçhul cinayetler için hiçbir çaba sarf etmeyenlerin, kitapları, sözcükleri, eylemleri, düşünceleri tutuklattığı bugünlerde de aslında ülkemizde demokrasi ve hukuk adına 22 yıl öncesine göre değişen hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz. Uğur Mumcu’nun katledilmesinde ardındaki kirli ve karanlık ilişkilerin ve faillerinin hala bulunamayışı ülkemiz demokrasisi ve hukukunun bir ayıbıdır. Türk halkının gerçekleri öğrenmesi ve aydınlanması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin üstündeki kirli oyunların ve ilişkilerin ortaya çıkması ve halkımızın gerçekleri öğrenerek aydınlanması yolunda canını bile hiçe sayan Uğur Mumcu’nun katillerinin bulunmayışı biz gazetecileri olduğu kadar kamu vicdanını ve hassasiyetini de derinden üzmektedir hala. Bu düşüncelerle, araştırmacı gazeteciliğin öncü ismi, vatansever kalemi Uğur Mumcu’yu ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz.” denildi. AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR GAZETECİLERİ MUMCU’YU ANDI
tarih Tarih: 24.01.2015, 23:36 okunma Okunma: 930
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales