Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BODRUM’DAYDI
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BODRUM’DAYDI

                Başkan Gürün: “Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz ile birlikte, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problemimiz olamaz.”
                30 Mart Yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir bünyesinde kurulan genel sekreterlikler, daire başkanlıkları, bu birimlerin görevleri ve hizmet alanları hakkında vatandaşları bilgilendirmek için düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantıları Bodrum ilçesiyle devam etti.
                Muğla Büyük Şehir Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre toplantıya; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi danışmanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarının tamamı, Bodrum Belediyesi Müdürleri, Bodrum  mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                 Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yaptığı konuşmada; “Amacımız 2014-2019 yılları arası görev süremizde, ben değil biz olarak, birbirimizi kucaklayarak, kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde Muğla halkına, Bodrumlulara daha iyi nasıl hizmet edebiliriz, bunun çabasında olacağız. Bu süreçte bütün projelerimizde en büyük destekçimiz Büyükşehir Belediyemiz olacak.  Çünkü alt yapısıyla, üst yapısıyla biz bir bütünüz, Bodrum ile Büyükşehir Belediyemiz et ve tırnak gibidir, ayrılmamız mümkün değildir.” dedi.
                Söz alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’de; “Muğla, Büyükşehir statüsüne geçti ve seçimlerden sonra 7 aylık bir süre geçti. Yeni yasa ile birlikte Bodrum eski Bodrum Belediyesi değil, hepimizin daha önce istediği ama birdenbire oluşturulan alt yapısı olmayan hazırlıksız bir yasa ile Bodrum bir yarımada belediyesi, Bütün Bodrum belediyesi oldu. Büyükşehir Belediyesi için ise seçim öncesi ve seçim sonrası yapılan çalışmalar sayesinde 7 aylık süre içerisinde ana kurgusunu tamamlayarak hizmet vermeye başladı. Bilgilendirme toplantıları ile Büyükşehrin yetki, görevleri ve sorumluluk alanlarını daire başkanlarımızla birlikte sizlere anlatalım, daha iyi anlaşılalım istedik. Türkiye’de değişen yasa ile birlikte nüfusun yüzde 83 belediye hizmet alanları içinde yaşıyor. Buna rağmen belediyelerin merkezi idari bütçesinden aldığı pay yüzde 6. Bütçeden ayrılan payların yetersizliğini rağmen bizler belediye kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz ile birlikte, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problemimiz olamaz.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
http://www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BODRUM’DAYDI
tarih Tarih: 28.10.2014, 18:26 okunma Okunma: 1018
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales