Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA BAROSU CEZAEVİ ÇOCUKLARINA IŞIK OLDU
MUĞLA BAROSU CEZAEVİ ÇOCUKLARINA IŞIK OLDU

                Özellikle çocuklara şiddet taciz tecavüz olaylarının yoğunlaştığı bugünlerde Muğla Barosu; Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’nde hazırladığı Çocuk Oyun Odası’yla, zorunlu kader mahkumu olan çocuklara ışık oldu.
                Muğla Barosundan verilen bilgiye göre;  Muğla Barosu, cezaevinde annesi yanında cezaevi koğuşunda kalmak mecburiyetinde bulunan 0 - 6 yaş grubu çocukların bir nebze nefes alabilmeleri, cezaevi koğuşunun ağır ve kasvetli ortamından gündüz saatlerinde uzaklaştırılıp, kendi dünyalarına, çocuk dünyasına, oyuna, neşeye, öğrenmeye, bilmeye, arkadaşlığa ve birlikte paylaşmaya alışabilmelerini sağlamak için “Çocuk Oyun Odası” hazırladı.

                Çocuk cinsel istismarlarının bu denli yoğun olduğu günlerde
, Muğla Barosu tarafından Muğla E Tipi Kapalı Ceza infaz kurumunda; cezaevinde annesi yanında cezaevi koğuşunda kalmak mecburiyetinde bulunan 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için  hazırlanan Çocuk Oyun Odası;  Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın da katıldığı bir törenle açıldı.
                  Cezaevi çocukları için açılan oyun odası hakkında bilgi veren Muğla Barosu Başkanı Avukat Cumhur Uzun ; “Cezaevinde kime sorsanız " kader mahkumu " olduğunu söyler. Aslında kısmen haksız da değildir. Yaşama dair bir anlık yanlışlar, kader denilen günde karşılamıştır onu. Ama o kaderine biraz " kasıt " yada biraz " taksir " bulaştırmıştır.  Oysa ne kastı, ne de taksiri olmadan cezaevinde olan bebekler, çocuklar da vardır. Asıl kader mahkumu onlardır. Ya annesinin karnında ya da kucağında gelmiştir o cezaevine. Orada yaşar, orada büyür. Yapmadığı, yaşamadığı anlar ve suçların cezasını çekmektedir artık o da.  İşte bu gerçek kader mahkumları için bugün Muğla E Tipi Kapalı Cezaevindeydik.  Onlar koğuş dışında da yaşayabilsinler, oyun oynayabilsinler, yaşıtlarıyla gülüp eğlenebilsinler istedik.  Gülün, eğlenin, oynayın kader mahkumları. Her bir gülümsemeniz bizim mutluluğumuz, "Çocuk Yaşam Odası "ndaki neşeniz yaşam sevincimiz olacak. Muğla Barosu'nun bu anlamlı projesinin fikir annesi Av. Ayşegül Mungan'a, Yönetim Kurulumuzun her bir üyesine, yapımı büyük bir özveriyle gerçekleştiren Ceza İnfaz Memuru Özgür Özdamar'a , Cezaevi Müdürü Celal Şen'e ve Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İlyas Yavuz'a süreçteki katkıları nedeniyle sonsuz teşekkürler ediyorum.” dedi.
                Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz da yaptığı teşekkür konuşmasında ,“Hep söylüyoruz suçlu da olsa, mahkeme kararı ile hakim kararı ile suçları sabit de olsa tutuklu da olsalar bütün hükümlülerimiz,tutuklularımız bize devletimizin bir emaneti bu gözle bakıyoruz. Olayı bu çerçeve de değerlendiriyoruz. Hakikaten güzel bir durumdu. Teşekkür ediyoruz kıymetli baromuza. Çocuklar bizim herşeyimiz zaten cezalının şahsi bir prensibi gereği çocukların ne suçu var diyoruz onlara bir güzellik. O muhabbeti sevgiyi o güzel ortamı kurabilirsek ne mutlu bize diyoruz..” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA BAROSU CEZAEVİ ÇOCUKLARINA IŞIK OLDU
tarih Tarih: 24.02.2018, 01:37 okunma Okunma: 2997
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales