Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA AVUKATLARINDAN TEPKİLİ KUTLAMA
MUĞLA AVUKATLARINDAN TEPKİLİ KUTLAMA

            Muğla Barosu Başkanı Uzun: Adliyelerin güvenliğini sağlamakla görevli ve sorumlu olanlar, bu sorumluluklarını örtbas edebilmek ve ileride yapmayı planladıkları hukuksuzluklara zemin hazırlamak için bizim cübbelerimizi kullanmaya kalktılar!”
            Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü. Muğla Barosu Başkanı Avukat Cumhur Uzun yaptığı açıklamada; 31 Mart’ta İstanbul’da yaşanan terör olayına dikkat çekerek; “Bir 5 Nisan Avukatlar gününü daha üzgün, kırgın ve hatta kızgın olarak kutlamak zorunda bırakıldık.
            Oysa biz bu özel günümüzü, mesleğimiz adına, mutlulukla, coşku ve sevinçle kutlamak isterdik. Çok üzgünüz. Çünkü daha birkaç gün önce bir meslektaşımız İstanbul Çağlayan Adliyesinde görevi başında teröristlerce şehit edildi. Cumhuriyetimizin Savcısı Mehmet Selim Kiraz şahsında adalete kurşun sıkanlar bizimde yüreğimizi kanattılar. Ondan daha birkaç ay önce Gaziantep’te bir meslektaşımızı, Avukat İsmail Akkaya’yı bürosunda canice katlettiler.
            Kırgınız, çünkü adliyelerin güvenliğini sağlamakla görevli ve sorumlu olanlar, bu sorumluluklarını örtbas edebilmek ve ileride yapmayı planladıkları hukuksuzluklara zemin hazırlamak için bizim cübbelerimizi kullanmaya kalktılar.           Bizim kutsal sayıp üstüne titrediğimiz cübbemize kan bulaştırmak için her türlü iftirayı attılar. Güvenlik, terör kan,silah bir yana bırakıldı, cübbe konuşuldu. Kirli kirli cübbe manşetleri attılar. Hak etmediğimiz bu çirkin saldırıdan kırıldık.
            Kızgınız. Evet kızgınız. Güvenliği sağlayamayanlar, sağlayamadıkları güvenlik için bizlerin üstünü aramaya kalktılar. Oysa adliyeler bizim çalışma alanlarımız. Tıpkı Hakim ve Savcı meslektaşlarımız gibi. Adliyede güvenliğe herkesten çok biz avukatların ihtiyacı var. Ancak bu güvenliği sağlamanın yolu avukatları aramak olmayıp, avukatlarında içinde bulunduğu bir ortak akılla güvenlik zafiyetlerini sorgulamakla aranmalıydı.Bizi evimizden, işyerimizden, adliyelerimizden atmak istediler. Kim kimi nereden atacak. Adliyeler bizim çalışma alanımız. Hiçbir yere atamazsınız. Bunu yapmaya çalıştıkları için kızgınız.
            Bilinçle yapılan bu kara ve kirli propagandaların amacı halkımızı avukatsız bırakmaktır.   Avukatlar bu ülkede yaşanan haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı çıktıkça, ülkenin götürülmek istendiği hukuksuzluklar alanına çekilmesin önüne geçmek için halkı uyardıkça, üstünün değil, hukukun üstünlüğünü savundukça, avukatı itibarsızlaştırmadan istediklerini yapamayacaklarını görenler, avukata saldırmaya devam edeceklerdir. Saldırın, saldırın, sizden ve hatta kimseden korkmuyoruz. Korksaydık avukat olmazdık. Ancak unutmayın ki Avukatlar herkese lazım. Avukata bunları yapanlara dahi bir gün avukat gerekli olacak.
            Biz avukatlar; Hukuka, Ahlaka, Mesleğin Onuruna ve Kurallarına Uygun Davranacağıma namusum ve vicdanım üzerine ant içerim” diyerek yemin etmiş kişileriz. Yaşadığımız sürece de bu yeminimize sadık kalacağız. Bizi karalamak, bize iftira atmak, bize hakaret etmek ve cübbemize leke sürmek isteyenlere sesleniyorum. Siz de ettiğiniz yemini tutun ve yemininize sadık kalın. Günümüz kutlu, yarınlarımız hukuklu ve adil olsun.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/marmariste_nereye_gidilir_nerede_kalinir/

_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN
KAZANMAK SİZDEN!.. 
Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MUĞLA AVUKATLARINDAN TEPKİLİ KUTLAMA
tarih Tarih: 05.04.2015, 02:25 okunma Okunma: 1022
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales