Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA 3 MİLYON ÇİÇEKLE RENGARENK
MUĞLA 3 MİLYON ÇİÇEKLE RENGARENK

                Muğla Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl başlattığı Alım Garantili Mevsimlik Çiçek üretiminde 3 milyon adedi geçti.
                Muğla Büyükşehirden verilen bilgiye göre; Büyükşehir Belediyesi’nin Köyceğiz’de başlattığı daha sonra Ortaca ve Dalaman ilçelerinin de katıldığı, üreticiler ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören Alım Garantili Mevsimlik Süs Bitkisi Üretiminde bugüne kadar, toplam 3 Milyon 170 bin  çiçek üretildi.
                Üretim için pilot bölge seçilen Köyceğiz Beyobası’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yaz sezonu için 1 milyon 670 bin alım garantili mevsimlik süs bitkisi üretmiş ve üretilen bu çiçekler Muğla genelinde park, bahçeleri süslemişti. Üretime Ortaca ve Dalaman ilçelerinden üreticilerin de katılmasıyla, toplam 10 serada kış sezonunda 1 Milyon 500 bin ve yaz sezonunda yapılan üretimle, toplam sayı 3 Milyon 170 bine ulaştı.
                 Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan, yerli üreticinin desteklendiği Alım Garantili Mevsimlik Çiçek Üretiminde hedefledikleri rakamlara ulaştıklarını, gelecek yıllarda bu sayının ve üretilen çiçek çeşitliliğinin arttırılacağını söyledi. Mevsimlik Süs Bitkisi üretiminde, çalı formu ve ağaç türü bitki üretimine de önümüzdeki dönem başlanacağını söyleyen Salih Tufan, üretilen çiçeklere turizm sektöründen de talep olduğunu bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirtti.

                Köyceğiz Beyobası’ndaki üretim alanını ziyaret ederek üreticilerle bir araya gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Muğla verimli toprakları, ürün çeşitliliği ile ülkemize büyük katkı sağlayan illerin başında geliyor. Muğla’da yerli üreticimize destek vermek, ürün çeşitliliğini arttırmak, kooperatiflerimizle birlikte üretmek için Alım Garantili çiçek üretimini başlatmıştık. Üreticilerimizden ve vatandaşlarımızdan çok olumlu geri dönüşler aldık. Muğla’da üretilen çiçeklerin ülke genelinde kullanılması ve yayılması için üretim alanımızı genişleteceğiz ve yerli üreticimize her konuda destek olacağız.” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUĞLA 3 MİLYON ÇİÇEKLE RENGARENK
tarih Tarih: 05.04.2016, 23:40 okunma Okunma: 848
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales