Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUĞLA 112 ACİL DEDİ TÜRKİYE KUTLADI
MUĞLA 112 ACİL DEDİ TÜRKİYE KUTLADI

            Geçen yıl Türkiye’de ilk kez Muğla’da kutlanan "112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası”, Sağlık bakanlığı’nca olumlu karşılanınca, bu yıl tüm Türkiye’de kutlandı.
            Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası, bu yıl Muğla’da 1 -4 Aralık tarihleri arasında kutlandı. Sınırsızlık Meydanı’nda yapılan açılış törenine Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlamalarda bu yıl, il genelinde Sağlık Bakanlığı’nın 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacı ile başlattığı “Yaşama Yol Ver Kampanyası” kapsamında; Billboard afişlerinin yayınlanması, stantlarda el broşürlerinin ve hediyelerin halka dağıtılması, okul öncesi ve ilkokul düzeyinde eğitim veren okulların ziyaret edilerek ambulans ve acil sağlık araçları ile UMKE araçlarının ve ekipmanlarının öğrencilere tanıtılması etkinlikleri gerçekleştirildi.
 
            İl genelinde yapılan toplam 40 okul ziyaretinde yaklaşık 10.000 öğrenciye 112 Acil Çağrı Numarası, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Çalışma Sistemi, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve Ambulanslar, Acil Sağlık Araçları, UMKE araçları ile bu araçların ekipmanları tanıtıldı. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

 __________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MUĞLA 112 ACİL DEDİ TÜRKİYE KUTLADI
tarih Tarih: 07.12.2015, 23:54 okunma Okunma: 949
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales