Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MUÇEP’TEN VALİ ÇİÇEK’E TEPKİ
MUÇEP’TEN VALİ ÇİÇEK’E TEPKİ

                Muğla'da ormanlar ve hazine arazilerinin imara açılmasıyla doğal SİT alanı korumasını iptal eden projeye karşı bir imza kampanyası başlatan  Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), Muğla Valisi Amir Çiçek’in “Sahillerin imara açılmasının söz konusu olmadığı, varolan durumun bilimsel güncellemesi” olarak yaptığı açıklamaya tepki verdi.
                MUÇEP,  “Muğla Çevre Platformu’ndan Kamuoyuna Duyuru” başlıklı dün (15 Şubat 2017) yazılı yaptığı açıklamada; Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek’in dün medyaya yansıyan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne görüş almak üzere gönderdiği,  doğal sit alanlarının yeniden değerlendirilmesini öngören çalışması için yaptığı açıklamalar ile ilgili görüşümüzü paylaşma gereği duyuyoruz.
                Sayın Vali’nin “Sahillerin imara açılmasının söz konusu olmadığı, varolan durumun bilimsel güncellemesi” olduğu şeklindeki açıklaması, olumlu  bir ifade olmasına karşın gerçek durumla bağdaşmamaktadır.
                Sayın Valimizin konuyu, bu projenin “2 yıl önce yapılmış bir kıyılarımızın fotoğrafını çekme çalışması” olarak özetlemesini de anlayabilmemiz mümkün değildir. Bu projenin 2016’nın son günlerinde tamamlandığını, yönetmelik uyarınca Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne görüş almak üzere yolladığını, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yanıtının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletildiğini bilmekteyiz. Proje basında yer almış ve ÇŞB tarafından yalanlanmamıştır. Ayvalık’ta da benzer bir süreç devam etmektedir.
                Sayın Vali’nin açıklamasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilimiz bütününde doğal sit alanlarının dört mevsimi kapsayan “Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma Projelerinin” geri çekildiğine dair bir bilgiye rastlayamadık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da henüz bu doğrultuda bir açıklama yapılmamıştır. Hal böyle iken, Sayın Vali’nin basın açıklamasını hangi kaynağa dayandırarak yaptığı anlaşılamamıştır.
                MUÇEP (Muğla Çevre Platformu) olarak, doğal sit alanlarının koruma derecelerinin düşürülmesini öngören plan değişikliğinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından plandan vazgeçildiğine dair  bir açıklama yapılıncaya kadar, konunun takipçisi olacağımızı, bu konuda başlattığımız imza kampanyamızı sürdüreceğimizi bildiririz.” denildi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

_____________________________________ 
"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MUÇEP’TEN VALİ ÇİÇEK’E TEPKİ
tarih Tarih: 16.02.2017, 01:40 okunma Okunma: 926
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales