Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MİLLİ İRADE REFERANDUMDA NE DİYECEK?
MİLLİ İRADE REFERANDUMDA NE DİYECEK?

                Son 15 yıldır gelen Hükümet yönetimleri hep, “Milli İradenin Tecellisi, Milli İrade böyle istedi.” diyerek,  Milli İrade için bile sürpriz olan bir zamanda TBMM’de,  bir kez daha Anayasa Değişikliği Referandumu kararı aldırdı.
                 Son 15 yıldr yapılan hiçbir Siyasi Parti seçimini öne sürmeden, şöyle bir geriye dönelim. Yine bir Anayasa Değişikli Referandumu olan 12 Eylül 2010’da çıkan sonuçlar:
EVET %57.88, HAYIR %42.12  SEÇİME  KATILIM ORANI % 73,71
                Bu tablo o günün şartlarından bugüne kadar gelen, “Kol kırılır yen içinde kalır” Atasözümüzü doğrularcasına merkez sağda en güçlü konumda olan AK Parti’nin sürüklemesiyle, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve çeşitli vaadlerle ikna edilmiş Güney Doğu ve Doğu bölgelerimizdeki vatandaşlarımızın da bir kısmının bir araya gelmesiyle, böyle bir EVET sonucu çıkmış oldu ve AK Parti iktidarlarının başlangıcı olan 2002’den bu yana söylenilen Milli İradenin Tecellisi olarak kabul edildi.
PEKİ 16 NİSAN REFERANDUMUNDA NE OLACAK?

                Bize göre aradan geçen 7 yılda anlayış olarak,”Milli İradede” de çok şey değişti aslında. Bu kez siyasi parti etkisinin ters yönde hissedildiği Referandum sürecinde, her ne kadar 16 Nisan Referandumu, bir siyasi parti seçimi olmasa da AK Parti Hükümeti bugüne kadar hiç olmadığı kadar büyük ölçüde, kendi merkezli bir siyasi parti seçimi havasına büründürmeye çalıştı. Sanırım bu kez Milli İradenin daha önce “Yetmez ama Evet” diyen kesimi, bu kez farklı düşünüyor gibi.
Saadet Partisi, BBP tabanı, MHP tabanı ve HDP yetkililerinin bugüne kadar yaptıkları açıklamalar ve tavırları; bunca yıl verdikleri desteğe rağmen yaşanılan hüsranla,”Yetti artık Hayır”a bir işaret diye düşünüyoruz.
                16 Nisan’da Referanduma katılım oranının %85 ve üstü olarak beklenilmesi, hala %20’ler oranında seyreden Kararsız seçmen kitlesinin büyük çoğunlukla Hayır oyu kullanacağı beklenilirken biz, bu kez Referandum sonucunun bize göre olağan, kimilerine göre sürpriz sayılacak tahminlerimiz:
EVET oylarını %30 - 40 arası, HAYIR oylarını %60 ve üstü olarak görüyoruz.
Son hafta rekabetiyle % 5’lik bir yanılma yaşarsak, yaklaşık sonuç beklentimiz
EVET  %45,  HAYIR  % 55 gibi yaklaşık rakamlar da bizi doğrular diye düşünüyoruz.
                Sonuç ne olursa olsun, “16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu, ülkemiz ve milletimiz için Hayırlı olsun.” dileklerimizle.
                             GÜNCELİTE - Gazeteci Yazar Ata SEVGİ

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MİLLİ İRADE REFERANDUMDA NE DİYECEK?
tarih Tarih: 01.04.2017, 15:21 okunma Okunma: 2130
Yorumlar
Doğru tespit Atacım piyasanın nabzını iyi tutuyorsun ,hep söylediğim bir şey vardır öngörü geleceği görmenin basit bir kuralıdır,bugünün kendini gazeteci zanneden her iki kesimden de zatlar bomboş insanlar,seni tebrik ediyorum hem araştırıp hemde gözlem yapmışsın,inşallah dediğin gibi olacak ve HAYIR la ülkem felaketten dönecek,
Tarih: 04.04.2017 - 12:19 | Gönderen: Neşe Yavuzyiğit
Ata arkadaşım günaydınlar, elinize sağlık çok iyi ve gerçek bu, yazmışsınız. HAYIRRRRR lıolacak. üç kağıtçılık yapmazlarsa gerçekten kazanırız hemde helalinden kazanırız. doğrulardan yana olacak inanıyorum, inşallah, HAYIRRRRR lıgunler, HAYIRRRRRRRRR lıçalışmalar, HAYIRRRRRRRRR lıbaşarılar.
Tarih: 02.04.2017 - 06:19 | Gönderen: Fatma ERGİN
Tebrik ediyorum Ata bey.Durum ayne böyle...Bilinçli insamlar durumun farkında fakat neye evet...neye hayır dedigini bilmeden oy kullanacak o kadar cahil insanımız var ki.Umarım güzel şeyler olur... Dilerim bugünlere nasil geldigimiz hatırlanır oy verirken ve bu gidişe "hayır"diyebiliriz.
Tarih: 02.04.2017 - 15:52 | Gönderen: Cennet Varol Özdemir
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales