Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MENTEŞE’NİN SOKAK HAYVANLARI DAHA RAHAT
MENTEŞE’NİN SOKAK HAYVANLARI DAHA RAHAT

                Sokak hayvanları Menteşe’de artık çöp karıştırmak zorunda kalmayacak.
          Başkan Gümüş, “Biz Menteşe Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan sokak hayvanlarını da bu ilçenin sakinleri olarak görüyoruz. Çünkü onlarla birlikte yaşıyoruz.”

                Marmaris Belediye beklerken, Menteşe Belediyesi sokak hayvanlarını teknolojik beslemeye başladı. Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe Belediyesi hem sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak, hem de geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla, Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Kutularını hizmete sundu.

                Menteşe Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Menteşe Belediyesi olarak hem çevremizi temiz tutmak, hem de sahipsiz olan sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyacını karşılamak amacıyla çevreci Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Kutularını hizmete sunduk. Sokak hayvanları özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta güçlük çekiyor. Ayrıca büyüyen kentsel yaşamın doğal sonucu olarak yaşam alanları daralan, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları etrafındaki çöpleri karıştırarak karnını doyuruyor. Biz Menteşe Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan sokak hayvanlarını da bu ilçenin sakinleri olarak görüyoruz. Çünkü onlarla birlikte yaşıyoruz. Bu nedenle onlara hem sahip çıkmak, hem de çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamamız gerekiyor. Bu anlamda çevreci, “Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm” kutularını hizmete sunduk. Hem mama, hem de suyu birlikte bulunduran bu kutular sayesinde, sokak hayvanları yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Şuan için 2 adet olan “Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm” kutularını Sınırsızlık Meydanı ve Latif Sepil Parkı olmak üzere 2 ayrı noktaya yerleştirdik. Vatandaşlarımız tarafından bu kutularımıza atılan her pet şişe, cam şişe, teneke ve karton kutu karşılığında alt bölümde bulunan kaplara Menteşe Belediyesi tarafından temin edilen kuru mamalar otomatik olarak dökülüyor. Böylelikle sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin yiyecek ihtiyacı karşılanıyor. Diğer taraftan da çevremizi temiz tutmuş oluyoruz.  Sokak hayvanlarımız da, yiyecek bulmak için etraftaki çöpleri karıştırmadan, bu kutularımızdaki mamalar ile karınlarını doyurabiliyorlar. “Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm” kutularının sayısını en kısa sürede arttırarak kentimizin farklı noktalarında yerleştireceğiz” dedi.
Haber: Golden Bülten AjansSevgi Marmaris

_____________

MARMARİS'TE DATÇA'DA AKYAKA'DA 
NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?..
 
Tıklayın!

www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/
_____________

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!..   Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Haber/musteriniz_bizden_kazanmak_sizden/

MENTEŞE’NİN SOKAK HAYVANLARI DAHA RAHAT
tarih Tarih: 17.06.2015, 02:41 okunma Okunma: 1306
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales