Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MENTEŞELİ KADINLARA KANSER TARAMASI
MENTEŞELİ KADINLARA KANSER TARAMASI

                Menteşe’de şuana kadar 1500 kadın, Kanser hastalığına karşı erken teşhis taramasından geçirildi. Uygulama Menteşe’de yaşayan 30 yaş üstü tüm kadınları kapsıyor.
                Muğla’nın Menteşe Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle başlatılan, Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye projesi kapsamında Menteşe’de yaşayan 30 yaş üstü kadınlar, kanser erken teşhis taramasından geçiyor.

                 Menteşe Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Proje kapsamında Meme Kanseri taraması; 40 - 69 Yaş, Rahim Ağzı Kanseri taraması; 30 - 65 Yaş, Bağırsak Kanseri Taraması ise 50 - 69 Yaş arası kadınlarda yapılıyor.
                Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş uygulama hakkında verdiği bilgide; “Yerel yönetimlerin görevi sadece yol yapıp, kaldırım yenilemek değil. Belediye olarak vatandaşlarımızın sağlığı da bizleri yakından ilgilendiriyor. Çünkü hayatta her şeyden önemlisi sağlığımız. Biz bunu vicdanı bir sorumluluk olarak görüyoruz. Başlattığımız ‘Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye’ projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Kadınların, beden ve ruh sağlıklarına yönelik hayata geçirdiğimiz projemiz ile kırsaldaki kadınlara ulaşarak, meme, rahim ve bağırsak kanseri hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Bu bilgiler ışığında kırsalda yaşayan kadınlar Belediyemiz tarafından ücretsiz servis araçlarımız ile alınıp, öğlenleri aşevimizde ağırlanıyor. Daha sonra sağlık merkezlerinde sıra beklemeden yine ücretsiz taramalarının yapılması sağlanıyor. Aynı zamanda belediyemiz bünyesinde bir psikoloğumuz ile ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Şuana kadar 48 mahallemizde Bin 500 kadına ulaşarak, kanser taraması ve ruh sağlığı hakkında danışmanlık hizmeti verdik. Halk Sağlığı Müdürlüğü ve KETEM
işbirliğince yürütülen çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris 

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MENTEŞELİ KADINLARA KANSER TARAMASI
tarih Tarih: 01.03.2016, 00:54 okunma Okunma: 1041
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales