Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MENTEŞELİ KADINLAR SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİYOR
MENTEŞELİ KADINLAR SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİYOR

                Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe Belediyesi ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)işbirliğiyle 1500 kadın sağlık taramasından geçirildi.
                Menteşe Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; devam eden “Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye” projesi kapsamında Meme Kanseri taraması 40 - 69 Yaş, Rahim Ağzı Kanseri taraması 30 - 65 Yaş, Bağırsak Kanseri Taraması ise 50 ve 69 Yaş arası kadınlarda yapılıyor.  Proje kapsamında, 42 mahallede Bin 500 kadın sağlık taramasından geçti. Hedef yıl sonuna kadar kırsalda ki tüm mahallelere ulaşmak.

                 Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş yaptığı açıklamada;  “Sosyal projelerimiz ile her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda başlattığımız “Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye” projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Kadınların, beden ve ruh sağlıklarına yönelik hayata geçirdiğimiz projemiz ile KETEM işbirliğince, kırsaldaki kadınlara ulaşarak, meme, rahim ve bağırsak kanseri hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Bu bilgiler ışığında kırsalda yaşayan kadınlar Belediyemiz tarafından ücretsiz servis araçlarımız ile alınıp, öğlenleri aşevinde ağırlanıyor ve sağlık merkezlerinde sıra beklemeden yine ücretsiz taramalarının yapılması sağlanıyor. Aynı zamanda belediyemiz bünyesinde bir psikoloğumuz ile ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Şuana kadar 42 mahallemizde Bin 500 kadına ulaşarak, kanser taraması ve ruh sağlığı hakkında danışmanlık hizmeti verdik. Çalışmalarımız devam ediyor. ” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MENTEŞELİ KADINLAR SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİYOR
tarih Tarih: 17.12.2015, 14:17 okunma Okunma: 827
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales