Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. TEKNE YAT MARANGOZU MARMARİS
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
OK YAYDAN ÇIKTI OKTAY DA YOLA ÇIKTI!..
OK YAYDAN ÇIKTI OKTAY DA YOLA ÇIKTI!..

OK YAYDAN ÇIKTI OKTAY DA YOLA ÇIKTI!..
                Marmarisli gençler, Marmaris CHP’de; Marmaris’in yönetimi için ezeli rekabetin başlangıcı oldu!

                Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın ilk seçildiği 2004 yılı öncesi Seçim Bildirgesinde de yer alan “Hizmet için iki dönem Yeter” taahhüdünerağmen, üçüncü  ve şimdi de 4. Kez,  bir kez daha aday olduğunu açıklaması sonrasında tepki için ilk rakip aday, aynı zamanda yeğeni olan önceki dönem CHP ilçe Başkanı Acar Ünlü’nün Belediye Başkan Adayı olduğu açıklaması sonrasında bu kez de,  Belediye Başkanı Ali Acar’ın ilk başkan seçildiği 2004 yılı öncesinde, 2003 yılında CHP Marmaris İlçe Gençlik Kolu Başkanı olan Mehmet Oktay; Marmaris Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

                Önceki gün (13 Ekim 2018) CHP Marmaris İlçe Binasında kamuoyuna açık, basın toplantısı yapan Mehmet Oktay;  destekçilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. İzdiham sonucu caddeye taşan CHP’liler, merakla açıklama sonucunu beklerken; Marmaris Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayan Mehmet Oktay; “Değerli Marmarisliler!.. Ülke olarak derin ekonomik ve siyasi sorunlar yaşamakta olduğumuz bu günlerde bunu Marmaris’te de derin şekilde hissetmekteyiz. Bunun temel nedeni demokratik toplum yapısından hızla uzaklaşmamızdır. Uzun süreli yönetimlerin oluşturduğu ‘güç zehirlenmesinin’ kaynağı da bu antidemokratik yönetim yapısıdır.  Yeni bir heyecanla yola çıkan kadromuzun temel amacı, Cumhuriyetin Kalesi olan Marmaris’i Demokrasinin de kalesi yapmaktır.

                  Halka hesap veren,  Tüm kesimleri kucaklayan, Güler yüzlü, hoşgörülü , kin ve nefretten uzak bir yerel yönetim için, Tüm ekip arkadaşlarımla beraber bize omuz verin, Bir yürüyüş başlatalım! Sevgili dostlar;  erdemlerimize kıymet veren tüm Marmaris yaşayanları; size sesleniyorum… Daha iyisini, daha bize yakışanı, daha güzelini yapmak, başarmak için beraber bir yürüyüş başlatalım. Ortak akılla Marmaris’i yönetelim istiyoruz; bunun için adayım.
                Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilişkilerimizi güçlendirmek için, Büyükşehir Belediyesinin hem ekonomik hem teknik desteğini sağlamak, Büyükşehirin olanaklarını Marmaris halkının hizmetine daha fazla sunmak üzere adayım. Tüm halkımızla barışık, hoşgörülü, uzlaşan ve gönülden demokrasiye bağlı huzurlu  bir yönetim istediğimiz için adayım…
                Ben Mehmet Oktay ve birlikte yola çıktığım değerli ekip arkadaşlarım adına söz veriyorum; Belediye çalışanlarımızla tüm Marmaris yaşayanlarını kucaklayarak sevgi, saygı, güven duygusu ve bilinci  ile eşit hizmet vereceğiz, Belediye Başkanlığı yetkilerini asla kişiye göre kullanmayacağız. Tüm Meslek Örgütleri ve Dernekler ile eşitlik ve saygı çerçevesinde; kendi iradelerini kullanmalarına hep saygılı olacağız… Herkesi ve her kesimi yönetmek için değil, birlikte Marmaris’i yönetmek istiyoruz.” dedi.
TOPLANTI BİTTİ SORULAR SORUNLAR BİTMEDİ

                       Oktay’ın adaylık toplantısına  katılan yaklaşık 300 partili, CHP İlçe Binasını terk etmeyince; Mehmet Oktay, sevenlerini Marmaris Belediyesi Turunç Aile  Çay Bahçesi’nde ağırlayarak,  çay simit ikramları eşliğinde sorunları dinlemeye devam etti.
Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris
MEHMET OKTAY KİMDİR?
          “Turizmci İşadamı Mehmet Oktay; 1979 yılı Marmaris doğumludur ve lise eğitimi sonrasında İngiltere’de Oxford’ta dil eğitimi almıştır. Şuanda da Anadolu Üniversitesi  AÖF Yerel Yönetimler Bölümünde eğitimime devam etmektedir.
                 Evli 2 çocuk babası Mehmet Oktay; 2001 yılında CHP Gençlik Kollarında başladığı siyasi hayatına; 2003 yılında CHP Marmaris Gençlik Kolları Başkanlığı, 2007 yılında CHP Marmaris İlçe Yönetim Kurulu üyesi, 2009 yılında CHP Marmaris İlçe Sekreterliği, 2011 ve 2014 yılında CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yaparak devam etti.  Aynı yıl yapılan  Yerel Seçimlerde de Marmaris Belediye Meclisi ve Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi ve halen bu görevlerine devam etmektedir.”

OK YAYDAN ÇIKTI OKTAY DA YOLA ÇIKTI!..
tarih Tarih: 15.10.2018, 02:31 okunma Okunma: 1430
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales