Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE KURBAN DERİLERİ THK’YA
MARMARİS’TE KURBAN DERİLERİ THK’YA

                Türk Hava Kurumu Marmaris Şube Başkanı Mehmet Hasbioğlu yaptığı açıklamada; “ Orman yangını istemiyorsan, en hızlı hasta nakli istiyorsan, göklerimizde sürekli kalmak istiyorsan kurban derilerinizi Türk Hava Kurumu’na bağışlayın!”
                Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bir basın açıklaması yapan Türk Hava Kurumu (THK) Marmaris Şube Başkanı Avukat Mehmet Hasbioğlu açıklamasında; “Türk Hava Kurumu olarak, kurulduğumuz 1925 yılından bu yana halkımızın hiç bir karşılık beklemeden verdiği destekler sayesinde her yıl, ülkemizde meydana gelen orman yangınlarını var gücüyle söndürmekte, ambulans uçak ve helikopterlerimiz vasıtasıyla hasta, yaralı ve organ naklini en kısa sürede gerçekleştirmekte, binlerce gencimize ücretsiz havacılık eğitimi vererek ülkemiz havacılığının gelişmesi için durmaksızın çalışmaktayız.
                2011 yılında Türkiye’nin ilk ve tek havacılık üniversitesini ülkemizin hizmetine sunmuş ve halkımızın destekleri ile filomuza kattığımız yeni yangın söndürme uçakları sayesinde, Avrupa’nın en büyük yangın söndürme uçağı filosuna sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu gereğince bu yıl da şubelerimiz aracılığı ile kurban derileri toplanacaktır. Sizler de kurumumuza yapacağınız  kurban derisi bağışlarınızla,  uçaklarımızla söndürülecek her orman yangınında, hava ambulanslarımızla taşınacak hasta, yaralı ve organ nakillerinde, üniversitemizde burslu olarak okuyacak olan şehit ve gazi çocuklarımız ile ülkemizin dört bir yanından gelerek bizden ücretsiz havacılık kursu alan gençlerimizde  pay sahibi olabilirsiniz. Deri toplama faaliyetimiz, sadece bayramın ilk 2 günü yapılacak olup derisi alınamayan vatandaşlarımızın derilerini kesimhanelere veya Günnücek mezbahadaki toplama alanımıza getirmelerini rica ederiz. Şubemize telefonla ulaşmak için irtibat numaraları (0252) 413 40 92  - 0 555 648 37 28.
                Hayrınızın emin ellere gitmesi için lütfen görevlilerden makbuz isteyiniz. Türk Hava Kurumu Marmaris Şubesi olarak  Kurban Bayramınızı  kutlar, hayırlara vesile  olmasını dileriz” dedi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________ 

TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?
www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MARMARİS’TE KURBAN DERİLERİ THK’YA
tarih Tarih: 21.09.2015, 12:16 okunma Okunma: 998
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales