Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE ARICILIK SEMPOZYUMU
MARMARİS’TE ARICILIK SEMPOZYUMU

            Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu, yarın (20 Kasım 2015) Marmaris D – Resort Grand Azur Hotel’de başlıyor.
            Marmaris Ticaret Odası (MTO)’ndan verilen bilgiye göre; 3 gün devam edecek sempozyumun ilk günü saat 14.00’da Arı yetiştirme uzmanı Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu arıcılara yönelik modern arıcılık teknikleri ve arı yetiştirme uzmanlığı konferansı verilecek.
            Marmaris Ticaret Odası ev sahipliğinde; Muğla Valiliği, Marmaris Ticaret Odası, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Apiterapi Derneği’nin destekleriyle gerçekleşen sempozyumun 2 ve 3. günlerinde de konularında uzman, ulusal ve uluslararası bilim insanlarının katılımı ile Apiterapi’yi tam anlamıyla uygulayıcı tıp hekimleri ile üretici arıcılar buluşacak.

            MTO’dan ayrıca yapılan açıklamada; “Uluslararası Katılımlı Marmaris Apiterapi ve Arı Ürünleri Sempozyumu”nda farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Sempozyumda ana konu olarak iki tema üzerinde durulması planlanmaktadır: Üretim teknolojisi: arı ürünleri ve apiquality; İnsan sağlığı açısından apiterapide arı ürünleri kullanımı. Bu konular çerçevesinde arıcıların arzu ettikleri soruların tartışılması için konusunda uzman kişilerle her türlü sorunlarını tartışma fırsatı bulacaklardır.

            Sempozyumda; TC Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarından “Apiterapi” ile ilgili araştırmaya dayalı çalışmalara yer verilecektir. Ülkemizde üretilen çam balımızı dünyaya tanıtmak ve diğer ülkelerde üretilen bazı ballar gibi markalaşması hususunda katılımcılara aktarılması hedeflenmektedir. denildi. Ata SEVGİ AjansSevgi Marmaris

__________________________________
TATİLDE NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR?www.marmarisbulten.com/Haberler/Nereye_Gidilir_Nerede_Kalinir/

MARMARİS’TE ARICILIK SEMPOZYUMU
tarih Tarih: 20.11.2015, 00:37 okunma Okunma: 932
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales