Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİSLİ ŞEF ADAYLARI DÜNYA İKİNCİSİ
MARMARİSLİ ŞEF ADAYLARI DÜNYA İKİNCİSİ

            15. Uluslararası Mutfak Günleri'nde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Akif Hukul Dünya 1.si olurken, takım halinde de Dünya 2.liğini kazandılar.
            Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu ve World Association of Chefs Societies işbirliğiyle düzenlenen; 22 ülkeden 2 bin yarışmacı aşçının, 70 Kategoride katıldığı, 2 - 5 Şubat tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü  TÜYAP Kongre Merkezi'nde yapılan 15. Uluslararası Mutfak Günleri'nde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinden Akif Hukul, Pide Katagorisinde Dünya Birincisi oldu ve Altın Madalya aldı.

             Aynı yarışmada; Emircan Meriç Pide Kategorisinde Gümüş, Evrim Güneş Balık Kategorisinde Gümüş, Mehmet Şeker Üniversiteler arası Makarna Kategorisinde Gümüş, Sinem Yıldırım ve Burak Arslan Restoran Tatlı Tabağı Kategorisinde Gümüş,  Buket Buluk ise Balık Kategorisinde Bronz Madalya kazandırdılar.
           Ayrıca Mertcan Sönmez, Burak Özdemir ve Arifcan Akbay’dan oluşan ekip yarışmasında, gurup olarak Gümüş madalya alarak Üniversiteler arası kategoride Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini ve Türkiye’yi Dünya ikincisi yaptılar. Hindistan’ın dünya birinci olduğu aşçılık yarışmasında, üçüncülüğü yine Ülkemizden Anadolu Üniversitesi öğrencileri elde etti.
            Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlileri Erhan İşlek, Alper Kurnaz ve Ümit Karadağ’ın yarışmaya hazırladığı şef adayı öğrenciler, başarılı olmalarının sebebinin hocalarının olduğunu belirtiler.
           Yüksekokul Müdürü Zekeriya Bingöl verdiği bilgide; “Başta bize devamlı destek olan Sayın Rektörüm Prof. Dr. Mansur Harmandar‘a ve başarılı öğrenciler yetiştirmemize vesile olan ve bize bu yarışmada Toplam 1 Altın 6 Gümüş ve 1 Bromz madalya, Ülkemizi ve Üniversitemizi Uluslararası bir yarışmada ikinciliği kazandıran öğrencilerime ve Aşçılık Programı öğretim elemanlarıma çok teşekkür ederim. Öğrencilerim ve öğretim elemanlarım ile gurur duyuyorum. ‘’ dedi. AjansSevgi Marmaris

"EVET Mİ HAYIR MI?"OY KULLANMAK İÇİN tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/anket_anayasa_referandumu_2017/  

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

MARMARİSLİ ŞEF ADAYLARI DÜNYA İKİNCİSİ
tarih Tarih: 10.02.2017, 00:53 okunma Okunma: 951
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales